POLICJANCI ODWIEDZILI PÓŁKOLONIE

0
120

Wrzesińscy policjanci zostali zaproszeni na zorganizowane przez Gminę Września półkolonie. Podczas pogadanki funkcjonariusze przekazali dzieciom reguły bezpiecznego poruszania się po drodze a także zasady właściwego korzystania z kąpielisk podczas wakacyjnych wyjazdów.

 

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policjanci we Wrześni odwiedzili dzieci będące na półkoloniach. Taka forma spędzania wolnego czasu od ławki szkolnej, została przygotowana przez Gminę Września.

Spotkania z mundurowymi odbyły się w piątek 14 czerwca br. w świetlicach wiejskich w Gutowie Małym oraz Bierzglinku. W zajęciach uczestniczyło około 40 dzieci z okolicznych miejscowości.

W piątkowych prelekcjach uczestniczyła także przedstawicielka wrzesińskiego Sanepidu. Podczas swojego wystąpienia poruszone zostały tematy właściwego odżywiania oraz rozsądnego korzystania z promieni słonecznych.

Natomiast policjanci podczas wakacyjnej prelekcji przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, dlatego też uczestnicy półkolonii otrzymali elementy odblaskowe. Jednak najważniejszym tematem były założenia realizowanego programu „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”.

Funkcjonariusze rozdali dzieciom specjalnie przygotowane ulotki z radami jak zachować się nad wodą w sposób bezpieczny. A to jest najważniejsze, ponieważ każdy z nas pragnie z wyjazdu wakacyjnego przywieźć miłe wspomnienia. W związku z tym pamiętajmy aby podczas wypoczynku nad wodą korzystać jedynie z plaż strzeżonych i stosować się do poleceń ratowników wodnych.

Źródło, zdjęcie: KPP we Wrześni