POLICYJNA AKCJA „PRĘDKOŚĆ – ZERO TOLERANCJI”

0
69

Od środy 26 lipca br. wrzesińscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego rozpoczęli akcje PRĘDKOŚĆ – ZERO TOLERANCJI. To właśnie łamanie przepisów dotyczących ograniczeń prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych.

Od środy 26 lipca br. na terenie działania Komendy Powiatowej Policji we Wrześni rozpoczęły się działania wojewódzkie PRĘDKOŚĆ – ZERO TOLERANCJI. W poniedziałek i wtorek na stronie internetowej opublikowane zostały obowiązujące przepisy dotyczące prędkości pojazdów oraz poruszania się pieszych oraz rowerzystów.

Podczas trwania pierwszego dnia akcji wrzesińscy policjanci skontrolowali łącznie 31 pojazdów. Z czego 27 kierowców popełniło wykroczenia. Natomiast 25 zostało złapanych na przekroczeniu prędkości. Przypominamy, że przedmiotowe działania trwać będą jeszcze dwa dni.

„Łamanie przepisów dotyczących ograniczeń prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych! W związku z tym apelujemy o ostrożność i rozwagę na drodze. Jedźmy wolniej a będzie bezpiecznie.” – mówi Adam Wojciński – rzecznik prasowy KPP we Wrześni.

Źródło, zdjęcie: KPP we Wrześni