NOWE DRZEWA W CHOCICZY MAŁEJ

0
86

Blisko 30 wolontariuszy –  pracowników fabryki Volkswagen oraz mieszkańców sąsiednich miejscowości,  wzięło udział w rewitalizacji terenów rekreacyjnych
w Chociczy Małej.  Na terenie gminnej działki, wykorzystywanej dotąd przy organizacji pikników  i  spotkań, posadzone zostały drzewa oraz krzewy i rośliny okrywowe.

Wśród posadzonych gatunków znalazły się m.in. śliwy, robinie, berberysy, głogi czy jałowce. Łącznie mieszkańcy oraz pracownicy Volkswagena posadzili blisko 300 roślin. Wybór konkretnych gatunków nie był przypadkowy.

 

Profesjonalna firma ogrodnicza pomogła nam dobrać gatunki do obsadzenia z uwzględnieniem zasad bioróżnorodności i z wykorzystaniem rodzimych gatunków – tłumaczy  Monika Hajbowicz Kierownik Działu Komunikacji Wewnętrznej Volkswagen Poznań.

 

Przed wspólną akcją wolontariacką teren został odpowiednio przygotowany: zerwano starą darń, wywieziono odpady oraz zniwelowano nierówności terenu.

 

Zależy nam na podejmowaniu działań, które są istotne z punktu widzenia lokalnych społeczności. Od samego początku procesu budowy nowej fabryki prowadzimy dialog z sąsiadami i wsłuchujemy się ich potrzeby. To jest fundament naszej filozofii dobrego sąsiedztwa” – dodaje Monika Hajbowicz.

 

Prowadzona akcja rewitalizacji na terenie Chociczy Małej to kolejny etap budowania dobrosąsiedzkich relacji pomiędzy pracownikami Volkswagena, a lokalną społecznością. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku, przedstawiciele spółki wspólnie z mieszkańcami zrewitalizowali zaniedbany plac do gry w piłkę nożną w Chociczy Wielkiej. W lipcu tego roku odbyło się symboliczne spotkanie otwierające nowe boisko, w ramach którego zmierzyli się przedstawiciele lokalnej drużyny wraz z pracownikami fabryki.

 

Źródło, zdjęcie: VW Poznań