JECHAŁ ZA SZYBKO I STRACIŁ PRAWO JAZDY

0
79

Wrzesińscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali prawo jazdy mieszkańcowi Kalisza. 31-latek swoim Mercedesem w terenie zabudowanym jechał z prędkością 134k m/h. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych.  Kierujący stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

 

Policjanci pełniący służbę w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji we Wrześni w poniedziałek 25 września objęli posterunek kontrolno-pomiarowy w Kaczanowie. Przez tą miejscowość przebiega droga wojewódzka numer 442, czyli jeden z głównych ciągów komunikacyjnych w naszym powiecie.

 

Przed godzina 18:00 mundurowi zauważyli bardzo szybko zbliżający się pojazd. Po wykonaniu pomiaru na urządzeniu wyświetlił się wynik 134 km/h. Do kontroli został zatrzymany mieszkaniec Kalisza, który kierował samochodem marki Mercedes.

Mężczyzna w wieku 31 lat swoim autem przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 84km/h. Za popełnione wykroczenie kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące.  Policjanci także ukarali go mandatem karnym w wysokości 500 złotych i 10 punktów karnych.

Zatrzymanie dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdami zobowiązuje 31-latka do powstrzymania się od zajmowania miejsca za kierownicą. Jeśli osoba, której zostało zatrzymane prawo jazdy pojedzie autem, grozić jej będzie wydłużenie tego okresu do 6 miesięcy. W przypadku dalszego nie stosowania się do przepisów, kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnień do kierowania. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobie, która po raz pierwszy ubiega się o uprawnienia do kierowania.” – mówi Adam Wojciński – rzecznik prasowy KPP we Wrześni.