PRZEWRÓCONY TIR NA DRODZE KRAJOWEJ (GALERIA)

0
91

Po zderzeniu się czterech pojazdów droga krajowa została zablokowana na kilka godzin. Poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala. Policjanci z Wydziału Kryminalnego zajmą się wyjaśnieniem okoliczności wypadku.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji we Wrześni w poniedziałek 2 października br. przed godziną 7:00 odebrał zgłoszenie o przewróconej ciężarówce na drodze krajowej numer 15. Skierowane patrole ruchu drogowego po przybyciu na miejsce przekazały informację, że krajówka jest całkowicie zablokowana.

Ze wstępnych ustaleń wynikało, że kierujący Peugeot 407 jadąc od Obłaczkowa z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącym kierowcą Scanii wraz z naczepą.

Konsekwencją tego uderzenia była utrata panowania nad ciężarówką, kierowca zjechał na przeciwległy pas ruchu w stosunku do swojego toru jazdy, gdzie zderzył się z Oplem Astrą jadącym od Obłaczkowa. Następnie Scania przewróciła się na prawy bok, blokując całkowicie krajówkę. Jednak to był koniec feralnego dnia, ponieważ podczas przewracania się ciężarówki, został także zahaczony kierujący busem marki Fiat Ducato, który najechał na wypadek.

By udrożnić ruch na jednym z głównych ciągów komunikacyjnych na terenie naszego powiatu na miejsce zdarzenia został skierowany ciężki sprzęt w postaci dźwigu, który miał za zadanie postawić Scanie wraz z naczepą na koła. Droga na tym odcinku była zablokowana kilka godzin.

W wyniku zdarzenia cztery osoby zostały przewiezione do Szpitala Powiatowego we Wrześni. Po badaniach okazało się, że obrażenia poniesione przez uczestników wypadku są powyżej dni 7. W związku z tym sprawa trafi do policjantów z Wydziału Kryminalnego, którzy zajmą się wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia.

Źródło: KPP we Wrześni

GALERIA: