ZAWODNICZKA Z WRZEŚNI NA MISTRZOSTWACH EUROPY KADETÓW

0
90
W dniach 3 – 9 października 2017 roku w Budapeszcie na Węgrzech odbyły się Mistrzostwa Europy Kadetów w Taekwondo Olimpijskim. W składzie Kadry Narodowej znalazła się zawodniczka UKS Hwarang Września – Weronika Przybysz, która wystąpiła w kategorii +59kg.
W pierwszej walce Weronika wygrała z reprezentantką Serbii 15-13 , a w wejściu do strefy medalowej przeszkodziła Rosjanka – aktualna Mistrzyni Świata i Europy.
Walka zakończyła się wynikiem 8-4 dla reprezentantki Rosji.
Dla Weroniki to kolejne wielkie doświadczenie w turnieju rangi mistrzowskiej. Cała nasza reprezentacja zdobyła jeden srebrny medal wywalczony przez zawodnika z Kórnika i pięć piątych miejsc. Ostatecznie nasza zawodniczka zajęła 5 miejsce co przy tak obsadzonym turnieju to spory sukces. Zabrakło naprawdę niewiele. Cieszy fakt że trenując w takich warunkach jak trenujemy potrafimy rywalizować z najlepszymi zawodnikami na świecie jak równy z równym. Aktualnie przygotowujemy się do startów w Pucharze Polski który odbędzie się w Nowym Sączu w dniach 20-22 października i listopadowego Pucharu Świata w Chorwacji.” – podsumowuje udział w zawodach swojej podopiecznej trener Uks Hwarang Września Tomasz Haremza.
Źródło, zdjęcie: UKS Hwarang