PRZEDSZKOLAKI ODWIEDZIŁY POLICJANTÓW (GALERIA)

0
112

Policjantów z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni odwiedziły dzieci z przedszkola Tęczowa chatka. Przedszkolaki miały okazje zobaczyć policyjny radiowóz oraz posłuchać pogadanki na temat bezpieczeństwa.

Przedszkolaki z Tęczowej Chatki z Wrześni odwiedziły policjantów w komendzie przy ul. Szkolnej 23. Spotkanie odbyło się we wtorek 7 listopada o godzinie 11:00 w Policyjnym Centrum Edukacji Bezpieczeństwa.

Na początku wizyty przedszkolaki miały okazje zwiedzić policyjny radiowóz oraz usłyszeć i zobaczyć sygnały dźwiękowe i świetlne. Jednak największą przyjemnością było zajęcie miejsca za kierownicą policyjnego samochodu.

Policjanci prowadzący pogadanki z najmłodszymi zawsze się starają żeby te spotkania były ciekawe ale przede wszystkim pouczające. W związku z tym po części tak zwanej teoretycznej na której zostały poruszone kwestie bezpieczeństwa w ruchu drogowym dzieci przeszły do pracowni technika kryminalistyki.

Podczas tej bardzo ciekawej prezentacji od wychowawczyni przedszkolaków zostały pobrane odciski palców. Dzieciom się bardzo podobało, ponieważ Pani miała strasznie brudne ręce po wszystkim. Na zakończenie wtorkowego spotkania przedszkolaki zobaczyły cele policyjnego aresztu.

Źródło, zdjęcia: KPP we Wrześni

GALERIA: