NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI WOBEC BEZDOMNYCH

0
91

Nadchodzi okres zimowy czyli bardzo ciężki czas dla osób bezdomnych. Policjanci oraz strażnicy miejscy apelują o to aby nie przechodzić obojętnie wobec osób siedzących lub śpiących na ławce w parku czy pod blokiem.

Nieuchronnie zbliża się okres w którym na dworze temperatura jest bliska zeru lub spada poniżej zera. W takich okolicznościach najbardziej zagrożone na wychłodzenie są osoby starsze, osoby bezdomne oraz będące pod wpływem alkoholu. W związku z tym funkcjonariusze Policji oraz Straży Miejskiej zwracają się z apelem do wszystkich, aby wobec takich osób nie przechodzić obojętnie.

Jeśli zauważymy osobę siedzącą, leżącą na przykład na ławce w parku czy pod blokiem czy na przystanku autobusowym nie odwracajmy wzroku. Sprawdźmy co się z nią dzieje?. Zapytajmy czy nie potrzebuje pomocy?. Możemy również zadzwonić na policję, na pogotowie, na straż miejską. Każdy taki sygnał zostanie sprawdzony. Każdej osobie zostanie udzielona pomoc.

Policjanci także w tym okresie częściej podejmują działania zmierzające na zminimalizowania ewentualnego zjawiska wychłodzenia osób bezdomnych. Funkcjonariusze kontrolują miejsca grupowania lub przebywania osób zagrożonych tym zjawiskiem.

Od 1 listopada br. do 31 marca przyszłego roku w godzinach od 19:00 do 7:00 we Wrześni na ulicy Wiśniowej 81 zostało uruchomione przez Gminę Września pomieszczenie pełniące funkcje ogrzewalni,, w której będzie można się ogrzać i schronić przed zimnem. Ponadto w każdy poniedziałek w godzinach od 16:00 do 18:00 oraz w czwartek w godzinach od 10:00 do 12:00 we Wrześni przy ulicy Harcerskiej 3, będzie wydawana odzież dla osób bezdomnych.” – mówi Adam Wojciński – rzecznik prasowy KPP we Wrześni.

Źródło, zdjęcie: KPP we Wrześni