ŚMIERTELNY WYPADEK W PSARACH MAŁYCH

0
652

Na drodze krajowej numer 92 w miejscowości Psary Małe doszło do wypadku, w którym 84-latek poniósł śmierć. Okoliczności zdarzenia będą przedmiotem prowadzonego śledztwa. Policjanci apelują o daleko idącą ostrożność na drodze.

W piątek 15 grudnia br. po godzinie 7:00 w miejscowości Psary Małe na drodze krajowej numer 92 doszło do wypadku drogowego, w którym jedna osoba poniosła śmierć. W zdarzeniu uczestniczył pojazd Peugeot Boxer oraz pieszy.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że: 22-letni mieszkaniec Poznania kierując Peugeotem Boxerem potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 84-latka, który przeprowadzał rower na drugą stronę drogi. W wyniku poniesionych obrażeń mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 22-latka, urządzenie wykazało, że był trzeźwy, jednak dodatkowo została pobrana krew do badania.

Czynności na miejscu zdarzenia zostały wykonane pod nadzorem Prokuratura Rejonowego we Wrześni. Pojazdy uczestniczące w wypadku zostały zabezpieczone na policyjnym parkingu. Przedmiotowe zdarzenie w szczególności jego przebieg oraz okoliczności zostaną objęte śledztwem prokuratorskim, podczas którego już na początku zapadła decyzja o zatrzymaniu kierowcy busa.

Wrzesińscy policjanci przypominają o zachowaniu daleko idącej ostrożności na drodze. Nastała pora jesienno-zimowa i w każdej chwili warunki na drodze mogą ulegać zmianie. W szczególności we wczesnych godzinach porannych są one bardzo trudne i mogą powodować duże utrudnienia podczas jazdy.

Źródło,zdjęcia: KPP we Wrześni