ZŁOTY BUT OZPN KONIN – RANKING PO RUNDZIE JESIENNEJ

0
180

Zakończyła się dla klubów z terenu OZPN Konin piłkarska jesień. Czas zatem na podsumowanie zmagań indywidualnych. Przedstawiamy ranking najlepszych 10. strzelców z terenu OZPN Konin.

Liderem jest Kamil Krysiak z MKSu Dąbie. Gracz ten strzelił jesienią niewiarygodną liczbę 28. goli w 11. spotkaniach. By najlepiej zobrazować skalę tego wyniku, posłużmy się przykładem: łącznie w obydwu grupach A-klasy gra 25. drużyn. Aż 14. spośród nich strzeliło mniej bramek niż snajper MKSu. Bardzo wysoko zawieszona poprzeczka stawia tego zawodnika w roli murowanego kandydata na zwycięzcę. Co ciekawe, mimo posiadania w składzie takiego gracza, MKS Dąbie plasuje się dopiero w środku ligowej tabeli.

Na drugim miejscu w rankingu jest Wiktor Zasada z Baszty Przedecz. Napastnik wrócił do Baszty po sezonach spędzonych w Górniku Kłodawa oraz Górniku Konin. 16. goli jesienią daje mu minimalną przewagę nad resztą stawki.

Na najniższym stopniu podium plasuje się Bartłomiej Sodkiewicz z Warty Pyzdry. Napastnik lidera A-klasy gr. II w minionym sezonie był w czołówce zestawienia, zostając Królem Strzelców swojej grupy A-klasy. W tym sezonie również nie ma sobie w tej grupie równych.

Tuż za podium miejsca zajmują napastnicy z klasy okręgowej. Różnica między Nimi jest kwestią nie samych bramek, a meczów rozegranych przed drużyny. Kilka spotkań w okręgówce było bowiem przełożonych i zostaną rozegrane wiosną. Wśród pięciu najlepszych z klasy okręgowej znaleźć możemy Dariusza Małachowskiego z Orła GrzegorzewPatryka Grabowieckiego z GKSu Sompolno, zwycięzcę Złotego Buta OZPN Konin z minionego sezonu – Kubę Cieślaka z Tulisii TuliszkówNorberta Grzelaka z Polonusa Kazimierz Biskupi oraz Mateusza Czajkę z Olimpii Koło. Każdy z tych graczy jest kluczowym zawodnikiem swej drużyny i na pewno wiosną będzie regularnie trafiać do bramek rywali.

Dziewiąte miejsce w rankingu zajmuje Damian Tylak ze Sparty Konin. To jedyny reprezentant B-klasy w tym rankingu. 15. goli strzelonych w 9. meczach pozwala minimalnie wyprzedzić w zestawieniu Damiana Markiewicza z Warty Rumin, który dzięki 12. golom strzelonym jesienią – zajmuje 10. miejsce.

Tuż za pierwszą dziesiątką są gracze z IV ligi. Najlepszy strzelec trzecioligowych boisk w Naszym regionie – Łukasz Cichos z Sokoła Kleczew, który w 17. spotkaniach strzelił 5 goli – w zestawieniu jest w trzeciej dziesiątce.

Wiosną wiele może się zmienić. Już zeszłoroczna klasyfikacja dynamicznie zmieniała się w trakcie sezonu. Szczególnie w okresie zimowym – możliwe, że część graczy ujętych w zestawieniu zmieni barwy klubowe.

Tekst: Bartłomiej Tarłowski Członek Zarządu, Przewodniczący Komisji ds. Marketingu OZPN Konin