SIERŻANT PYREK ODWIEDZIŁ PRZEDSZKOLA (GALERIA)

0
642

Maskotka Wielkopolskiej Policji sierż. Pyrek odwiedził przedszkola Wesoła Nutka oraz Pszczółka Maja we Wrześni. Podczas spotkania policjanci przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa.

Maskotka Wielkopolskiej Policji sierż. Pyrek odwiedził przedszkola Wesoła Nutka oraz Pszczółka Maja wspólnie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni. Największy Wielkopolski policjant na dzień wizyty wybrał sobie poniedziałek 18 grudnia br.

Podczas spotkania z przedszkolakami została przeprowadzona pogadanka na temat bezpieczeństwa. Jednak policjanci skupili się głównie nad kwestią korzystania z tak zwanych dzikich lodowisk oraz ślizgania się na drodze, gdzie poruszają się samochody.

Przedszkolakom mundurowi wytłumaczyli czym grozi takie zachowanie oraz jak może się to źle skończyć. Zima z jednej strony jest przyjazną porą roku dla dzieci ale z drugiej może też nieść ze sobą dużo niebezpiecznych sytuacji.

Na podsumowanie poniedziałkowego spotkania do dzieci przyszedł sierż. Pyrek, który rozruszał wszystkich w tańcu do skocznej i wesołej piosenki. Uczestnicy prelekcji w nagrodę za swoje wzorowe zachowanie zrobili sobie zdjęcie z maskotką Wielkopolskiej Policji. Żegnając się z przedszkolakami funkcjonariusze życzyli wspaniałych Świąt oraz góry prezentów.

Źródło, zdjęcie: KPP we Wrześni

GALERIA: