MOTOCYKLEM DO ROWU (GALERIA)

0
179

Nie dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze było przyczyną groźnie wyglądającego zdarzenia w Kołaczkowie. Kierowca motocykla został ukarany mandatem karnym w wysokości 250 złotych. Wrzesińscy policjanci apelują o zachowanie daleko idącej ostrożności na drodze.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji we Wrześni 15 stycznia br. o godzinie 9:30 odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Kołaczkowie przy ulicy Miłosławskiej. Z podanej informacji wynikało, że uczestnikiem zdarzenia jest kierujący motocyklem.

Na miejscu okazało się, że 28-letni mieszkaniec Kołaczkowa jadąc motocyklem marki Suzuki w kierunku Wszemborza ma prostym odcinku drogi nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze. Konsekwencją tego była utrata panowania nad motocyklem, następnie wywrócenie pojazdu i wjazd do przydrożnego rowu.

Groźnie wyglądające zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa. Sprawca, 28-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 250 złotych oraz zatrzymano mu dowód rejestracyjny od motocykla.

Wrzesińscy policjanci apelują o zachowanie daleko idącej ostrożności na drodze. Mamy okres zimowy, który jest bardzo nieprzewidywalny. Zdarza się, że pozornie świecące słońce może wprowadzić w błąd. Pamiętajmy, że niska temperatura trzyma się przy gruncie i powoduje śliską nawierzchnie na drodze.” – mówi Adam Wojciński – rzecznik prasowy KPP we Wrześni

Źródło, zdjęcia: KPP we Wrześni