PONADPOWIATOWE DZIAŁANIA POLICJI W CELU POPRAWIENIA BEZPIECZEŃSTWA

0
82

Rozpoczęły się ponadpowiatowe działania w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie powiatu wrzesińskiego. Policjanci z Wrześni z Gniezna oraz ze Środy Wielkopolskiej patrolować będą wspólnie drogi naszego powiatu. Celem działań jest przekazanie zasad uczestnikom ruchu drogowego w zakresie bezpiecznego i rozsądnego poruszania się po drogach.

Na drogach województwa wielkopolskiego w ostatnim okresie odnotowujemy bardzo dużą ilość zdarzeń drogowych. Zaczynając od kolizji kończąc niestety na wypadkach w których wiele osób ponosi śmierć.

Przyczynami tych nieszczęśliwych i tragicznych w skutkach zdarzeń jest najczęściej nie stosowanie się do ograniczeń prędkości a wręcz świadome ich przekraczanie. Dodatkowo do głównych przyczyn możemy zaliczyć: niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze, nieprawidłowe wyprzedzanie, nieustąpienie pierwszeństwa oraz prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Jednak nie możemy także zapomnieć o negatywnych i niewłaściwych zachowaniach niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Wymienione czynniki mają charakter bardzo złożony i w zależności od rejonu różnorodnie kształtuje się ich nasilenie. W związku z tym w celu poprawy stanu bezpieczeństwa przeprowadzone zostaną działania ponadpowiatowe. W przedmiotowe przedsięwzięcie wspólnie z wrzesińskimi policjantami drogi naszego powiatu patrolować będą policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Gniezna oraz ze Środy Wielkopolskiej.

Podczas działań mundurowi będą zwracać uwagę na wszystkie elementy oraz zachowania kierujących jak i pieszych, które mogą wpłynąć na zakłócenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Także osoby poruszające się po drogach powiatu wrzesińskiego w dniu 17 stycznia br. muszą się przygotować na wzmożone kontrole. W trakcie, których policjanci będą się starali przekazać porady uczestnikom ruchu drogowego w zakresie zasad bezpiecznego i rozsądnego poruszania się po drogach.” – mówi Adam Wojciński – rzecznik prasowy KPP we Wrześni.