BABCIU, DZIADKU UWAŻAJCIE NA SIEBIE (GALERIA)

0
64

We Wrzesińskim Ośrodku Kultury odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Występy artystyczne zorganizowały przedszkolaki z „Bajki”. Policjanci przekazali seniorom porady prewencyjne oraz ostrzeżenia przeciwko oszustom.

Wrzesiński Ośrodek Kultury był miejsce gdzie odbyły się obchody z okazji dnia Babci i Dziadka zorganizowane przez dzieci z przedszkola Bajka ze Wrześni. Uroczyste występy dla ukochanych dziadków odbyły 23 stycznia br. od godziny 10:00.

Oprócz przedszkolaków i dziadków zaproszenie otrzymali także wrzesińscy policjanci. Głównym celem wizyty mundurowych było przekazanie ostrzeżeń oraz porad prewencyjnych w zakresie dokonywanych przestępstw na seniorach.

Niestety sprawcy od pewnego czasu skierowali swoje przestępcze działania na najstarszą grupę społeczną. Wykorzystując dobre serce i empatię naszych dziadków dostają się do ich mieszkań i dokonują kradzieży oszczędności.

Przestępcy nie spoczywają na laurach, cały czas próbują udoskonalić swoje sposoby działania. W ostatnim czasie pojawiły się zmodyfikowane metody na policjanta. Schemat wygląda następująco: osoby przebrane za funkcjonariuszy policji pukają do mieszkań wytypowanych osób. Po nawiązaniu rozmowy informują, że ktoś z ich najbliższej rodziny spowodował poważny wypadek i żeby uniknąć kary trzeba zapłacić pieniądze.

Kolejną wymyśloną historią przez fałszywe funkcjonariuszki jest przekazanie informacji, że pieniądze znajdujące się na koncie seniora są zagrożone. Żeby uniknąć straty swoich oszczędności muszą je przekazać. Niestety przestępcy wielokrotnie osiągają swój cel.

W związku z tym wrzesińscy policjanci przypominają, że nie ma możliwości żeby policjant prosił o przekazanie pieniędzy w celu rozwiązania sprawy oraz zatrzymania sprawcy przestępstwa. Jeśli spotkamy kogoś ubranego w mundur podobny do policyjnego i ta osoba będzie chciała od nas pieniądze – natychmiast dzwońmy na 997.

Na uroczystości wychowankowie przedszkola zaprezentowali występy artystyczne, za które otrzymali gromkie brawa od swoich dziadków. Jest to zupełnie inna forma podziękowania swoim dziadkom za opiekę, miłość i ogromne serce, którym obdarzają swoje pociechy codzienną opieką.

Policjanci na zakończenie swojego wystąpienia złożyli seniorom najserdeczniejsze życzenia z okazji dnia Babci i Dziadka.

GALERIA: