UNIKATOWE FOTOGRAFIE BALETNIC NA TLE BUDOWY POSNANII

0
156

Osiemnaście fotografii prezentowanych na wystawie „Ballerinas” jest zapisem niecodziennej sesji zdjęciowej IN POSNANIA, która odbyła się w 2016 roku na terenie budowy Posnanii. Autorem zdjęć jest Szymon Brodziak – światowej sławy fotograf pochodzący z Poznania, specjalizujący się w niekonwencjonalnych czarno-białych artystycznych sesjach fotograficznych. Wystawę można oglądać w Młyńska 12.

IN POSNANIA była pierwszym w Polsce projektem zakładającym wykonanie sesji zdjęciowej na dynamicznie zmieniającym się każdego dnia placu budowy. Dzięki niesamowitym absolwentkom Poznańskiej Szkoły Baletowej, w wyjątkowy sposób udało nam się zderzyć delikatność i wysublimowane kobiece piękno z ascetycznym charakterem trwającej jeszcze budowy: surowymi ścianami, rusztowaniami, niewykończonymi przestrzeniami – mówi Szymon Brodziak, autor zdjęć.

Pierwszy raz zdjęcia można było zobaczyć w Alei Artystów, przed wejściem do Posnanii od strony Ronda Rataje. Premierze fotografii towarzyszyło wydanie prestiżowego albumu, który ukazał się w limitowanym nakładzie. – Aleja Artystów to trzydziestometrowa przestrzeń wystawiennicza, na której prezentowane są wyjątkowe wystawy. Pierwszą były zdjęcia z sesji IN POSNANIA, następnie mieszkańcy miasta mogli zobaczyć historyczne zdjęcia poznańskich neonów. Kolejna ekspozycja prezentowała najlepsze prace konkursu „Inspiruje mnie Frida”, towarzyszącemu wystawie „Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski Kontekst” w CK Zamek – mówi Agnieszka Juszkis, dyrektorka marketingu Posnanii.

Sesja z udziałem absolwentek Poznańskiej Szkoły Baletowej była wielokrotnie nagradzana na międzynarodowych konkursach fotograficznych. Zdobyła dwa wyróżnienia International Photography Awards 2016 oraz brązowy medal Prix de la Photographie Paris 2016. Posnania za kampanię IN POSNANIA zdobyła również złotą statuetkę ICSC Solal Marketing Awards w kategorii „Pozycjonowanie i świadomość marki”.

Wystawę Ballerinas można oglądać do 23 kwietnia w Młyńska 12.