16 ZESPOŁÓW WALCZYŁO W HALOWYM TURNIEJU MŁODZIKA MŁODSZEGO. VICTORIA WRZEŚNIA NA III MIEJSCU.

0
172

W niedzielę 28 stycznia w dwóch halach sportowych w Zagórowie i Kowalewie 16 drużyn młodzieżowych rywalizowało o Puchar Konińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Młodzicy Victorii Września zajęli trzecie miejsce w turnieju. Zwyciężył Górnik Konin.

Zmagania w turnieju młodzi piłkarze Victorii Września zaczęli od rywalizacji w grupie B w hali sportowej w Zagórowie. W swoim pierwszym meczu grupowym wygrali z Wartą Rumin 3 :1, następnie zremisowali z Górnikiem II Konin 1 : 1, a ich ostatni grupowy mecz również zakończyl się remisem 1 : 1. Takie wyniki dały piłkarzom Victorii I miejsce w grupie B.

W kolejnym etapie turnieju piłkarze z Wrześni zmierzyli się ze zwycięzcą rozgrywek w grupie A – Górnikiem Konin. W tym meczu wrześnianie polegli aż 0 : 4. Ta porażka nie przekreślała jednak szans na końcowy triumf w turnieju.

Po czterech rozegranych spotkaniach rywalizacja przeniosła się do hali sportowej w Kowalewie.

Tam Victoria trafiła na drużynę Wicher Dobra, która wygrała rywalizację w grupie D oraz pokonała w czwartym meczu Olimpię I Koło. Niestety górą byli młodzi piłkarze z Dobrej, którzy wygrali 2 :0, a Victorii pozostał mecz o III miejsce.

Zmierzyli się tam z zespołem Olimpii I Koło. Po regulaminowym czasie gry na tablicy świetlnej widniał wynik 0 : 0 i o tym, kto zajmie III miejsce w turnieju decydowała seria rzutów z punktu karnego. W tej rywalizacji górą byli młodzi piłkarze Victorii i dzięki tem stanęli oni na najniższym stopniu podium.

W finale turnieju młodzicy Górnika Konin pokonali 2 : 0 drużynę Wicher Dobra i to oni zajęli pierwsze miejsce w turnieju.

GALERIA: