CZOŁOWE ZDERZENIE OSOBÓWKI Z BUSEM

0
425

Nie dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze było przyczyną wypadku do którego doszło na granicy powiatów wrzesińskiego i średzkiego. Dwie osoby zostały zabrane do szpitala. Uwaga, pamiętajmy, że niska temperatura trzyma się przy gruncie i powoduje śliską nawierzchnie na drodze.

W godzinach porannych o 6:35 w środę 31 stycznia br. na granicy powiatów wrzesińskiego i średzkiego doszło do groźnego wypadku drogowego. Droga wojewódzka numer 432 na tym odcinku została całkowicie zablokowana, mundurowi zorganizowali objazdy.

Z ustaleń policjantów wynika, że kierującą Skodą Octavią jadąc ze Środy Wielkopolskiej na Wrześnie, na prostym odcinku drogi nie dostosowała prędkości do panujących warunków na drodze, a następnie straciła panowanie nad prowadzonym pojazdem. Zjeżdżając na przeciwległy pas ruchu doprowadziła do czołowego zderzenia z jadącym od Wrześni w kierunku Środy Wielkopolskiej busem marki Ford Transit.

Na miejscu pracowali policjanci, strażacy oraz ratownicy medyczni. Decyzją tych ostatnich było przetransportowanie 47-letniej mieszkanki Poznania kierującej Skodą oraz 27-letniej wrześnianki podróżującą Fordem do szpitala. W wyniku czołowego zdarzenia, pojazdy uczestniczące zostały poważnie zniszczone, w związku z tym zostały zatrzymane dowody rejestracyjne od nich. Ponadto 47-letniej poznaniance policjanci zatrzymali prawo jazdy, o jej dalszych losach zdecyduje Sąd Rejonowy we Wrześni.

Wrzesińscy policjanci apelują o zachowanie daleko idącej ostrożności na drodze. Mamy okres zimowy, który jest bardzo nieprzewidywalny. Zdarza się, że pozornie świecące słońce może wprowadzić w błąd. Pamiętajmy, że niska temperatura trzyma się przy gruncie i powoduje śliską nawierzchnie na drodze.” – mówi Adam Wojciński – rzecznik prasowy KPP we Wrześni.

Źródło, zdjęcia: KPP we Wrześni

GALERIA: