2 WRZESIŃSKIE ZESPOŁY POWALCZĄ W MISTRZOSTWACH POLSKI PORTALU LIGIHALOWE.PL

0
530

W lutym w Gostyniu odbędą się IV Mistrzostwa Polski Halowej Piłki Nożnej portalu ligihalowe.pl. Do turnieju zgłosiły się 2 drużyny z Wrześni: Materiały Budowlane Andrzejewski oraz IgnasiakSport.

IV Mistrzostwa Polski Halowej Piłki Nożnej to Największy Turniej Futsalu w Polsce, który jest organizowany w Gostyniu (woj. wielkopolskie). W zeszłym roku zagrało w turnieju aż 48 drużyn! Turniej odbędzie się w dniach 16-18 i 23-25 lutego 2018roku. Wezmą w nim udział zespoły futsalowe, halowe, a także zespoły z boisk trawiastych, których gracze na co dzień grają maksymalnie w IV lidze OZPN. Turniej stoi na bardzo wysokim poziomie sportowym, grają w nim mistrzowie amatorskich lig halowych z portalu ligihalowe.pl oraz drużyny niezrzeszone, tzw. „drużyny turniejowe”, nie grające na co dzień w ligach halowych.

Do turnieju zgłosiły się 2 drużyny z Wrześni: Materiały Budowlane Andrzejewski oraz IgnasiakSport.Dla zespołu M.B. Andrzejewski, wystepującego wcześniej pod nazwą Studio Viva, będzie to trzeci udział w tym turnieju – w 2016 roku zajęli oni II miejsce, a rok temu uzyskali III lokatę. Dla IgnasiakSport – mistrza rozgrywek futsalu organizowanych przez Wrzesińskie Towarzystwo Piłki Nożnej w sezonie 2016/2017 – będzie to debiut w turnieju.

O tym jak oceniają swoje szanse w turnieju zapytaliśmy przedstawicieli drużyn: Dominika Cichońskiego (M.B. Andrzejewski) oraz Mateusza Bigosińskiego (IgnasiakSport)

 • Jakie cele stawiacie sobie przed turniejem? Czy będzie pierwszy historyczny triumf?

 • Tegoroczne zmagania w Gostyniu to już trzeci nasz udział w Mistrzostwach Polski organizowanych przez portal ligihalowe.pl. Turniej ten stał się już u nas tradycją oraz priorytetem w rozgrywkach halowych. W poprzednich edycjach udało nam się osiągnąć odpowiednio 2 miejsce w I edycji oraz 3 miejsce w II edycji. Apetyty na ten rok są bardzo duże ale jak to z turniejami – różnie bywa.Sam udział jest ciekawym wyzwaniem i możliwością zmierzenia się z ekipami z całej Polski ponadto organizacja turnieju stoi na najwyższym poziomie. – odpowiada Dominik Cichoński.

 • Kogo uważasz za faworytów turnieju?

 • Na tą chwilę ciężko to stwierdzić gdyż organizator nie przedstawił jeszcze wszystkich drużyn. Na pewno duże szanse mają zwodnicy Car-Zone Wrocław z którymi pechowo przegraliśmy zeszłoroczny półfinał. Z tą drużyną graliśmy również na turnieju Street Soccera w Gostyniu – prezentują bardzo wysoki poziom. – kontynuuje Dominik

 • Jak zareagowałeś na wiadomość, że do turnieju zgłosiła się jeszcze jedna druzyna z Wrześni – IgnasiakSport?

 • Cieszy mnie fakt że w tej edycji nie będziemy jedyną ekipą reprezentującą Wrześnię – na turniej jedzie także Ignasiak Sport. Chłopakom życzę powodzenia, niech potwierdzą że we Wrześni umieją grać w futsal. – dodaje Dominik.

 • Jak to się stało, że IgnasiakSport będzie miał okazję zadebiutować w Mistrzostwach Polski portalu Ligihalowe.pl?

 • Propozycje udziału w turnieju organizowanym przez portal Ligihalowe.pl w Gostyniu otrzymaliśmy po bardzo udanym poprzednim sezonie dla naszej drużyny, w którym zdobyliśmy mistrzostwo w lidze pod patronatem WTPN. Będzie to nasz pierwszy turniej po za miejscowym wrzesińskim podwórkiem. Po zdobyciu mistrzostwa pragniemy sprawdzić własne umiejętności na poziomie ogólnopolskim. – odpowiada Mateusz Bigosiński – kapitan IgnasiakSport.

 • Jakie stawiacie sobie cele przed turniejem?

 • Z powodu naszego pierwszego udziału w takim turnieju oczekiwań co do naszego występu dużych nie mamy, lecz wyniki naszych kolegów z dyżurny Studio Viva, a obecnie zmienionej nazwie na Materiały Budowlane Andrzejewski, którzy w poprzednich edycjach zajmowali bardzo wysokie lokaty w klasyfikacji końcowej napawają nas optymizmem i będziemy walczyć o sprawienie niespodzianki debiutanta i powalczenie o jak najwyższe lokaty. – tak szanse drużyny ocenia Mateusz.

 • Czyli nastawienie przed turniejem jak najbardziej pozytywne?

 • Słyszeliśmy, że turniej stoi na najwyższym poziomie organizacyjnym i sportowym. Już nie możemy się doczekać pierwszego gwizdka na parkiecie w Gostyniu. Na koniec chcieliśmy podziękować sponsorowi Jarkowi Ignasiakowi za możliwość udziału w turnieju. – dodaje Mateusz.

 

Wrzesińskim drużynom życzymy samych zwycięstw w turnieju.