PRZEDOSTATNIA KOLEJKA LIGI WIEJSKIEJ

0
271

3 lutego po raz przedostatni na parkiet wybiegli piłkarze uczestniczący w Lidze LZS Gminy Września.

W pierwszym meczu IX kolejki spotkały się drużyny Sędziwojewa i Ostrowa Szlacheckiego. Mecz zaczął się nieoczekiwanie od bramki zdobytej przez niżej notowanych piłkarzy z Ostrowa. Stopniowo jednak do głosu dochodzili zawodnicy z Sędziwojewa. Najpierw wyrównali, by za chwilę wyjść na prowadzenie. Pod koniec pierwszej połowy zawodnicy z Sędziwojewa zadali jeszcze dwa ciosy i wygrywali już 4 : 1. Druga połowa nie przyniosła już wielu emocji i ostatecznie Sędziwojewo wygrało 8 : 4. Dzięki temu zwycięstwu Sędziwojewo zapewniło sobie drugie miejsce w ostatecznej tabeli.

O tym kto zajmie trzecie miejsce na zakończenie sezonu halowego zadecyduje ostatnia kolejka. W przedostatniej kolejce w bezpośrednim pojedynku zmierzyły się drużyny, które o tą pozycję walczą, czyli Gutowa Wielkiego i Obłaczkowa. Początkowo to piłkarze Obłaczkowa wyszli na prowadzenie i wydawało się, że zgarną trzy punkty w tym spotkaniu. Jednak młodzi piłkarze z Gutowa Wielkiego potrafili w drugiej połowie zachować więcej sił i odwrócili losy zwycięstwa na swoją korzyść. Dzięki temu zwycięstwu piłkarze z Gutowa Wielkiego awansowali w tabeli na trzecie miejsce i mają jeden punkt przewagi nad Obłaczkowem.

W trzecim meczu IX kolejki spotkały się drużyny Białężyc – lidera tabeli oraz Bierzglina – outsidera. Pierwszą bramkę w meczu strzelili zawodnicy z Bierzglina i objęli prowadzenie. Przez moment zapachniało sensacją. Jednak po stracie bramki piłkarze z Białężyc wrzucili szybszy bieg, odrobili straty i szybko wyszli na prowadzenie. Ostatecznie wygrali 8 : 2 i odnieśli dziewiąte zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach.

Za tydzień w sobotę 10 lutego ostatnia kolejka rozgrywek Ligi LZS Gminy Września.