STRACIŁ PRAWO JAZDY ZA ALKOHOL I DALEJ JEŹDZIŁ PIJANY. ZŁAPAŁA GO POLICJA.

0
290

Mieszkaniec Pyzdr nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Oprócz tego nie miał prawa jazdy i spowodował kolizję uderzając w płot posesji. O jego dalszym losie zdecyduje Sąd, natomiast za swoje nieodpowiedzialne zachowanie grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji we Wrześni 4 lutego br. pełnili służbę na terenie Gminy Pyzdry. Objęli statyczny posterunek i punkt kontrolny na drodze numer 2904 w miejscowości Tarnowa.

O godzinie 8:45 od Pyzdr mundurowi zauważyli nadjeżdżającego Fiata Seicento, postanowili zatrzymać go do rutynowej kontroli. Jednak kierowca miał zupełnie inne plany na tą chwile. Gwałtownie zahamował i bardzo szybko zawrócił, nie oszczędzając swojego auta, dosłownie wdusił gaz w podłogę.

Policjanci podjęli pościg uruchamiając za kierującym Fiatem sygnały świetlne i dźwiękowe w radiowozie. Nie zrobiło to na nim zbyt dużego wrażenia i postanowił się nie zatrzymywać do kontroli. Jednak jego ucieczka nie była zbyt długa, ponieważ na łuku drogi stracił panowanie nad Seicento i uderzył w ogrodzenie posesji, kończąc swoją ucieczkę przed stróżami prawa.

Podczas rozmowy z nieodpowiedzialnym kierowcą Fiata od razu policjanci przekonali się dlaczego nie chciał z nimi się spotkać. Od 38-latka wyczuwalna była silna woń alkoholu, miał bardzo nie wyraźną mowę i problemy z utrzymaniem równowagi. Po przeprowadzonym badaniu trzeźwości okazało się, że mieszkaniec Pyzdr miał ponad 1,5 promila we krwi.

Na miejsce zostali także wezwani ratownicy medyczni, którzy przetransportowali kierującego Seicento do szpitala, gdzie została także pobrana krew do analizy. Na pytanie policjantów czy 38-latek posiada prawo jazdy odpowiedział, że stracił je za kierowanie w stanie nietrzeźwości. O jego dalszym losie zdecyduje Sąd, natomiast za swoje nieodpowiedzialne zachowanie grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.” – mówi Adam Wojciński – rzecznik prasowy KPP we Wrześni.

Źródło, zdjęcia: KPP we Wrześni

GALERIA: