PIKNIK SŁUŻB MUNDUROWYCH (GALERIA)

0
188

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni wzięli udział w pikniku służb mundurowych, który odbył się na terenie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni. Celem przedsięwzięcia było promowanie kierunków kształcenia w liceach o profilach mundurowych oraz realizacja programu „ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS”.

21 kwietnia br. na terenie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni odbył się piknik służb mundurowych. Połączony on został z drzwiami otwartymi szkoły, która w ten sposób promowała swoją ofertę edukacyjną dla gimnazjalistów.

W pikniku, oprócz wrzesińskich policjantów udział wzięli strażacy, żołnierze oraz ratownicy medyczni, których udział nie był przypadkowy. Szkoła w swojej ofercie edukacyjnej proponuje między innymi liceum o profilu ratownictwo medyczne, liceum o profilu wojskowym, ale przede wszystkim liceum o profilu policyjnym pod honorowym patronatem Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.

Dla uczestników drzwi otwartych wrzesińscy mundurowi przygotowali wiele atrakcji. Wśród nich było stoisko tematyczne gdzie policjanci zachęcali do skorzystania z oferty szkoły tych wszystkich, którzy chcieliby w przyszłości podjąć pracę w służbach mundurowych. W ramach pikniku zrealizowane zostały założenia programu „ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS”.

Największym zainteresowaniem cieszył się pokaz pojazdu policyjnego armatki wodnej „Tajfun”. Strumienie wodne rozchodząc się w każdą stronę zrobiły ogromne wrażenie na uczestnikach prezentacji, który wykonali policjanci z Oddziałów Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

W sobotę gościliśmy również nadkom. Karola Sekulę Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, który przyjechał na policyjnym motocyklu. Za włączenie się w realizację pikniku ościennym jednostką serdecznie dziękujemy.

Duże słowa uznania należą się uczniom klasy I liceum o profilu policyjnym, którzy zaangażowali się w pomoc policjantom przy stoisku na którym znajdowały się także walizki Drug-box. Ale oprócz tego osoby zainteresowane ofertą edukacyjną mogły zapytać uczniów jak wygląda praktyczna nauka w takim właśnie liceum. Dodatkowo w połączonych siłach licealiści z klasy policyjnej i wojskowej przeprowadzili pokaz musztry.

Źródło, zdjęcia: KPP we Wrześni

GALERIA: