JECHAŁ 149 KM/H W TERENIE ZABUDOWANYM!

0
208

Wrzesińscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali prawo jazdy mieszkańcowi powiatu nowodworskiego. 26-latek swoim Mitsubishi w terenie zabudowanym jechał z prędkością 149km/h. Kierujący stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Policjanci pełniący służbę w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji we Wrześni we wtorek 24 kwietnia br. objęli posterunek kontrolno-pomiarowy w Mikuszewo. Przez tą miejscowość przebiega droga wojewódzka numer 441.

Przed godzina 11:00 mundurowi zauważyli bardzo szybko zbliżający się pojazd. Po wykonaniu pomiaru na urządzeniu wyświetlił się wynik 149 km/h. Do kontroli został zatrzymany mieszkaniec powiatu nowodworskiego, który kierował samochodem marki Mitsubishi Lancer.

Mężczyzna w wieku 26 lat swoim autem przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 99 km/h. Za popełnione wykroczenie kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące oraz został skierowany wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego we Wrześni. Mężczyzna zatrzymał się ponad 70 metrów od miejsca kontroli, ponieważ z uwagi na dużą prędkość nie mógł wyhamować pojazdu.

Zatrzymanie dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdami zobowiązuje 26-latka do powstrzymania się od zajmowania miejsca za kierownicą. Jeśli osoba, której zostało zatrzymane prawo jazdy pojedzie autem, grozić jej będzie wydłużenie tego okresu do 6 miesięcy.

W przypadku dalszego nie stosowania się do przepisów, kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnień do kierowania. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobie, która po raz pierwszy ubiega się o uprawnienia do kierowania.” – mówi Adam Wojciński – rzecznik prasowy KPP we Wrześni.

Źródło: KPP we Wrześni