KOLEJKA BEZ NIESPODZIANEK W LIDZE WIEJSKIEJ

0
248

W IV kolejce Ligi LZS Gminy Września faworyci wygrywali swoje spotkania.

Po IV rozegranych kolejkach spotkań możemy powiedzieć, że liga dzieli się na dwa bieguny: 3 mocne zespoły: Białężyce, Sędziwojewo i Bierzglin, które najprawdopodobniej między sobą podzielą miejsca na podium oraz 4 zespoły, które powalczą o pozostałe lokaty: Ostrowo Szlacheckie, Gutowo Wielkie, Gutowo Małe i Obłaczkowo. Tak wygląda sytuacja na chwilę obecną, czy będzie tak do końca? Czas pokaże, bo Liga LZS ma do rozegrania aż 21 kolejek, a za nami dopiero 4.

W IV kolejce w pierwszym meczu Sędziwojewo zagrało z Obłaczkowem. Zawodnicy z Obłaczkowa zmobilizowali się na ten mecz i mieli bardzo liczną kadrę meczową w porównaniu z poprzednimi spotkaniami. W pierwszej połowie był to bardzo wyrównany pojedynek, w drugiej piłkarze z Sędziwojewa z każdą minutą i strzelaną bramką skutecznie odbierali chęci i motywację do gry zawodnikom z Obłaczkowa. Ostatecznie Sędziwojewo wygrało 7 : 1.

W drugim spotkaniu bardzo dobrze spisujący się w tym sezonie Bierzglin podejmował Ostrowo Szlacheckie. Pojedynek był bardzo wyrównany, a o końcowym triumfie zawodników z Bierzglina zadecydowała końcówka pierwszej połowy, gdzie w przeciągu pięciu minut trzykrotnie pokonali bramkarza Ostrowa Szlacheckiego. W drugiej połowie piłkarze z Ostrowa odrobili jedną bramkę, na więcej jednak nie pozwolili im zawodnicy z Bierzglina i to oni wygrali ten mecz w stosunku 3 : 1.

W ostatnim meczu IV kolejki obrońca tytułu oraz obecny lider rozgrywek – Białężyce podejmował beniaminka – Gutowo Małe. Faworyt w tym spotkaniu mógł być tylko jeden i nie było w tym spotkaniu niespodzianki. Choć trzeba przyznać, że młodzi gracze z Gutowa Małego grali bardzo ambitnie i z dużym poświęceniem. Piłkarze z Białężyc dominowali w tym pojedynku siłą fizyczną i doświadczeniem i to wystarczyło by wygrać mecz 4 : 0.

Wyniki IV kolejki:

Białeżyce – Gutowo Małe 4 : 0

Bierzglin – Ostrowo Szlacheckie 3 : 1

Sędziwojewo – Obłaczkowo 7 : 1

Gutowo Wielkie – pauza

Tabela po IV kolejkach:

  1. Białężyce 4 12 27 : 1
  2. Bierzglin 4 9 23 : 10
  3. Sędziwojewo 4 9 22 : 14
  4. Ostrowo Szlacheckie 3 3 7 : 6
  5. Gutowo Wielkie 3 3 7 : 22
  6. Gutowo Małe 3 0 5 : 15
  7. Obłaczkowo 3  0 1 : 24