WSPOMÓŻ STOWARZYSZENIE „POMAGAM AKTYWNIE” W KONKURSIE TESCO „DECYDUJESZ – POMAGAMY”.

0
245

Od 7 maja do 4 czerwca w sklepach TESCO: w Słupcy, Trzemesznie, Witkowie oraz we Wrześni można oddawać swoje głosy na projekty społeczne. Jednym z nich jest projekt Stowarzyszenia „Pomagam Aktywnie”.

Program grantowy Tesco „Decydujesz, pomagamy” ma za zadanie wesprzeć lokalne organizacje pozarządowe oraz społeczników i grupy nieformalne w realizacji projektów na rzecz lokalnej społeczności.

W programie bierze udział projekt Stowarzyszenia „Pomagam Aktywnie” – II Turniej Szachowy „Wieczny Szach”.

Jest to impreza skierowana dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Szachy rozwijają umysły najmłodszych! Mat! Impreza wpisuje się w krajobraz dynamicznego rozwoju szachów w powiecie, gdzie kilkaset dzieci uczęszcza na zajęcia szachowe. Biorąc pod uwagę rosnącą lokalną popularność szachów, organizacja imprezy może pozytywnie wpłynąć na popularność dyscypliny wśród dzieci i młodzieży.

Za każde zakupy, bez względu na jaką one są kwotę, można pobrać od kasjerki żeton i zagłosować na 1 z 3 lokalnych projektów. Najlepiej poprosić o żeton do głosowania, bo panie w kasie nie zawsze same go wydają. Nasze stowarzyszenie planuje zorganizować turniej szachowy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Dzięki Waszym głosom (żetonom) możemy otrzymać dofinansowanie na realizację projektu!” – mówi Jacek Zieliński ze Stowarzyszenia „Pomagam Aktywnie”.

Projekt Stowarzyszenia „Pomagam Aktywnie” rywalizuje w programie grantowym Tesco z OWDiRem w Kołaczkowie, które chce zorganizować „Warcabowe Potyczki przy OWDiR w Kołaczkowie” oraz ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Społeczności Lokalnej „Anmar” ze Słupcy, które chce zorganizować „Edukację pszczelarską dzieci i młodzieży.

Głosować można od 7 maja do 4 czerwca w sklepach Tesco we Wrześni, Słupcy, Witkowie i Trzemesznie.

Przypomnijmy, że rok temu Stowarzyszenie „Pomagam Aktywnie” odebrało grant w wysokości 5000 zł na dofinansowanie V Charytatywnego Pikniku Sportowego „Biegnę dla Kacpra”.