UCIECZKA ZAKOŃCZONA DACHOWANIEM

0
97

Policjanci z Posterunku Policji w Miłosławia zatrzymali kierowcę, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Najpierw mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a następnie zaczął uciekać. Swoją podróż zakończył dachowaniem.

Policjanci z Posterunku Policji w Miłosławia 6 kwietnia br. o godzinie 23:30 postanowili zatrzymać w Skotnikach do kontroli kierowcę Hondy Civic. Funkcjonariusz za pomocą latarki z czerwonym światłem wydał jednoznaczne polecenie nadjeżdżającemu pojazdowi do zatrzymania.

Jednak kierowca Hondy miał zupełnie inne plany i nie myślał o tym, aby się zatrzymać. Znacząco przyspieszył i zaczął ucieczkę w kierunku Wrześni. Policjanci natychmiast podjęli pościg za uciekinierem przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

Kierowca Hondy kompletnie nie zwracał uwagi na przepisy ruchu drogowego, łamiąc je z premedytacją. Zmuszał przez to prawidłowo jadących kierowców do nagłego hamowania oraz zjeżdżania na pobocze. Pościg przeniósł się z drogi krajowej numer -15 na drogę prowadzącą do miejscowości Białężyc.

Po skręceniu z krajówki pasażerka Hondy przez okno wyrzuciła z pojazdu tajemniczy woreczek, którym okazała się być amfetamina o wadze ponad dwóch gramów. Nadmierna prędkość i brak wyobraźni sprawiły, że w Obłaczkowie kierowca Hondy stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu a następnie dachował.

Skutkiem tego było zakleszczenie podróżujących w Hondzie osób, którym pomogli dopiero policjanci wydostać się z pojazdu. Po udzieleniu pomocy mundurowi mogli przystąpić do ustalenia okoliczności ucieczki. Okazało się, że 19-letni mieszkaniec gminy Września kierował bez posiadanych uprawnień oraz pod wpływem środków odurzających. Pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu.

Po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym Prokurator Rejonowy we Wrześni wszczął w tej sprawie śledztwo oraz postawił 19-latkowi zarzuty. Biorąc pod uwagę jego postępowanie na chwilę obecną zostały zastosowane środki w postaci policyjnego dozoru oraz zakazu opuszczania kraju.

Źródło, zdjęcie: KPP we Wrześni