BIAŁĘŻYCE WYGRYWAJĄ W MECZU NA SZCZYCIE LIGI WIEJSKIEJ

0
588

Obrońca tytułu pokonał drużynę Sędziwojewa w najciekawszym meczu V kolejki Ligi LZS Gminy Września.

W pierwszym meczu doszło do pojedyku pomiędzy liderem – Białężycami, trzecim w tabeli – Sędziwojewem. W pierwszej połowie meczu żadna z drużyn nie potrafiła trafić do bramki rywala i było 0 : 0. Pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobyli piłkarze z Sędziwojewa. Nie cieszyli się jednak długo z prowadzenia, bo już w następnej akcji zawodnicy z Białężyc wyrównali. Obrońcy tytułu poszli za ciosem i po chwili strzelili drugą i trzecią bramkę. Ten wynik pozwolił im przejąć kontrolę nad meczem i ostatecznie Białężyce pokonali Sędziwojewo 5 : 2 i utrzymali pozycję lidera tabeli.

W drugim meczu Ostrowo Szlacheckie podejmowało Gutowo Małe. Już w 16 sekundzie piłkarze z Ostrowa objęli prowadzenie w tym spotkaniu. Zawodnicy Gutowa mimo falstartu grali ambitnie i doprowadzili do wyrównania. Więcej doświadczenia i skuteczności w tym meczu wykazywali jednak zawodnicy z Ostrowa Szlacheckiego i oni prowadzili do przerwy 3 : 1. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił i to piłkarze Ostrowa zgarnęli w tym meczu 3 punkty wygrywając 5 : 3.

W trzecim pojedynku zmierzyli się drużyny z Obłaczkowa i Gutowa Wielkiego. Dopóki zawodnicy z Obłaczkowa mieli siły to grali bardzo ambitnie i skutecznie. Do przerwy nie spodziewanie prowadzili 3 : 2. Od początku drugiej połowy piłkarze z Gutowa wzięli się ostro do pracy i szybko zdobyli dwie bramki. Z każdą minutą coraz bardziej brakowało sił i checi piłkarzom z Obłaczkowa, a zawodnicy z Gutowa Wielkiego powiększali swój dorobek bramkowy i wygrali 9 : 4.

Kolejna kolejka już w najbliższą niedzielę w Gutowie Wielkim w parku Napoleona. Początek pierwszego meczu o godz.9.30.

Wyniki V kolejki:

Białężyce – Sędziwojewo 5 : 2

Ostrowo Szlacheckie – Gutowo Małe 5 : 3

Gutowo Wielkie – Obłaczkowo 9 : 4

Bierzglin – pauza

Tabela po V kolejkach:

  1. Białężyce 5 15 32 : 3

  2. Bierzglin 4 9 23 : 10

  3. Sędziwojewo 5 9 24 : 19

  4. Ostrowo Szlacheckie 4 6 12 : 9

  5. Gutowo Wielkie 4 6 16 : 26

  6. Gutowo Małe 4 0 8 : 20

  7. Obłaczkowo 4  0 5 : 33