OBŁACZKOWO KROK OD SENSACJI

0
584

W niedzielę 22 maja na boisku w Gutowie Wielkim rozegrano VI kolejkę Ligi LZS Gminy Września.

W pierwszym pojedynku VI kolejki bardzo dobrze spisujący się w tym sezonie zespół Bierzgina podejmował beniaminka rozgrywek – Gutowo Małe. Losy pojedynku rozstrzygnęły się już w pierwszych minutach spotkania. Faworyt z Bierzglina zaaplikował młodym graczon z Gutowa Małego dwie bramki i już po 5 minutach prowadził 2 : 0. Bierzglin kontrolował spotkanie do samego końca i ostatecznie wygrał aż 9 : 1.

W drugim spotkaniu lider – Białężyce podejmował outsidera – Obłaczkowo. Wydawało się, że zawodnicy z Obłaczkowa dostaną potężne lanie, a tu zaskoczenie w pierwszej połowie. Piłkarze z Obłaczkowa zagrali bardzo mądrze i konsekwentnie w obronie i czekali na kontry. W pierwszej połowie żadnej z drużyn nie udało się strzelić bramki. W drugiej części długo utrzymywał się bezbramkowy remis i gdy wydawało się, że mecz może zakończyć się sensacyjnym podziałem punktów akcję meczu przeprowadził Tomasz Zamiara. Przebiegł z piłką kilkanaście metrów i przez nikogo nie atakowany oddał precyzyjny strzał nie dając szans bramkarzowi na skuteczną interwencję. Chwilę po tym po rzucie rożnym obrońca Obłaczkowa strzelił gola samobójczego i Białężyce w ten sposób przypieczętowali szóste zwycięstwo w rozgrywkach. Obłaczkowo pozostaje bez punktów.

W ostatnim spotkaniu Ostrowo Szlachceckie pokonało 4 : 2 Gutowo Wielkie. Piłkarze z Gutowa przystąpili do meczu bez zmian i mimo ambitnej postawy nie udało im się wywalczyć choćby jednego punktu.

Kolejna seria spotkań już w najbliższą niedzielę 27 maja na boisku w Gutowie Wielkim. Początek pierwszego spotkania o godz. 9.30.

Wyniki VI kolejki:

Bierzglin – Gutowo Małe 9 : 1

Białężyce – Obłaczkowo 2 : 0

Ostrowo Szlacheckie – Gutowo Wielkie 4 : 2

Tabela po VI kolejkach:

  1. Białężyce 6 18 34 : 3

  2. Bierzglin 5 12 32 : 11

  3. Sędziwojewo 5 9 24 : 19

  4. Ostrowo Szlacheckie 5 9 16 : 13

  5. Gutowo Wielkie 5 6 18 : 30

  6. Gutowo Małe 5 0 9 : 29

  7. Obłaczkowo 5  0 5 : 35