ŚMIERTELNY WYPADEK NA NOWYM WIADUKCIE

0
551

Na wiadukcie łączącym miejscowości Grzymysławice I Obłaczkowo doszło do wypadku, w którym 22-latek poniósł śmierć. Okoliczności zdarzenia będą przedmiotem prowadzonego śledztwa. Policjanci apelują o daleko idącą ostrożność na drodze.

We wtorek 22 maja br. przed godziną 11:00 na drodze łączącej miejscowości Grzymysławice I Obłaczkowo doszło do wypadku drogowego, w którym jedna osoba poniosła śmierć. W zdarzeniu uczestniczył motocykl marki Yamaha.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że: 22-letni mieszkaniec gminy Września kierując motocyklem marki Yamaha na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewe pobocze, gdzie uderzył w barierki ochronne. W wyniku tego motocyklista się przewrócił na bok i spadł z motocykla, który zatrzymał się na drodze dopiero po 60 metrach.

Z uwagi na poważne obrażenia 22-latka na miejsce wypadku zadysponowano lotnicze pogotowie ratunkowe, które przetransportowało mężczyznę do poznańskiego szpitala. Jednak w wyniku poniesionych obrażeń mieszkaniec gminy Września zmarł.

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci oraz strażacy, których zadaniem było przywrócenie ruchu na tym odcinku drogi, ponieważ została ona czasowo zamknięta. Przedmiotowe zdarzenie w szczególności jego przebieg oraz okoliczności zostaną objęte śledztwem prokuratorskim. Jedną z przyczyn branych pod uwagę jest nadmierna prędkość z którą mógł się poruszać 22-latek.

Wrzesińscy policjanci przypominają o zachowaniu daleko idącej ostrożności na drodze. Niezależnie od tego czy poruszamy się rowerem, motocyklem czy samochodem od Nas zależy bezpieczeństwo na drodze. Pamiętajmy aby przestrzegać ograniczeń prędkości, ale również dostosowujmy ją do warunków ruchu oraz warunków atmosferycznych.” – mówi Adam Wojciński – rzecznik prasowy KPP we Wrześni.