KONTROLA AUTOKARU – DZIECI JADĄ BEZPIECZNIE

0
193

Wrzesińscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili kontrolę autokaru wyjeżdżającego z dziećmi na wycieczkę do Torunia. Z uwagi na fakt, że kontrola przebiegła bez zastrzeżeń funkcjonariusze życzyli uczestnikom udanego oraz bezpiecznego wyjazdu.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji we Wrześni przeprowadzili 23 maja br. w godzinach porannych kontrole autokaru wyjeżdżającego z dziećmi na wycieczkę do Torunia. Uczestnikami wyjazdu były dzieci z Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 2 we Wrześni.

Funkcjonariusze podczas kontroli sprawdzili stan trzeźwości kierowców, komplet dokumentów, wyposażenie obowiązkowe autokaru, legalizacje tachografu oraz stan techniczny pojazdu. W szczególności, ewentualne widoczne usterki w układzie kierowniczym, układzie hamulcowym a także stan ogumienia kół oraz oświetlenie pojazdu. Dodatkowo policjanci zwrócili uwagę czy z autokaru nie wyciekają płyny eksploatacyjne.

Po dokonanej kontroli, która przebiegła bez zastrzeżeń policjanci wrzesińskiej drogówki życzyli uczestnikom wycieczki udanego ale przede wszystkim bezpiecznego wyjazdu. Zbliża się zakończenie roku szkolnego w związku z tym szkoły planują wiele atrakcji dla dzieci właśnie w postaci wycieczek szkolnych.

Policjanci przypominają o możliwości skorzystania z kontroli autokaru przed samym wyjazdem. Zgłosić kontrole można po przez złożenie pisma przez kierownika wycieczki do siedziby wrzesińskich policjantów. Jedynym warunkiem przystąpienia do kontroli jest jej zgłoszenie z odpowiednim wyprzedzeniem. Zawsze należy brać pod uwagę dobro i bezpieczeństwo dzieci w szczególności podczas takiej formy spędzania czasu podczas zajęć szkolnych.” – mówi Adam Wojciński – rzecznik prasowy KPP we Wrześni.