BENIAMINEK NADAL BEZ PUNKTU

0
207

W niedzielę 27 maja w Gutowie Wielkim rozegrano VII kolejkę spotkań Ligi LZS Gminy Września.

W pierwszym pojedynku VII kolejki spotkań Sędziwojewo zmierzyło się z Ostrowem Szlacheckim. Wyżej notowany zespoł z Sędziwojewa wygrał, ale nie bez problemów. Co ciekawe w pierwszej połowie obie bramki dla Sędziwojewa padły po rzutach rożnych i po strzale głową. Czyżby w Sędziwojewie ćwiczyli stałe fragmenty gry? Trzecia bramka z kolei to było trafienie samobójcze obrońcy z Ostrowa Szlacheckiego. Ostatecznie Sędziwojewo wygrało 3 : 0 i na razie skutecznie wybiło zawodnikom z Ostrowa myśli o podium w lidze LZS.

W drugim pojedynku Bierzglin podejmował Gutowo Wielkie. W tym spotkaniu długo piłkarze z Gutowa Wielkiego grający na własnym terenie stawiali zacięty opór wiceliderowi tabeli. Do przerwy co prawda Bierzglin prowadził 2 : 1, ale na początku drugiej połowy Gutowo Wielkie wyrównało i przez długi okres utrzymywał się wynik 2 : 2. Potem nastąpiły dwie minuty, które wstrząsnęły Gutowem. Piłkarze z Bierzglina w trzech kolejnych akcjach zdobyli trzy bramki i pozbawili złudzeń zawodników z Gutowa o dobrym wyniku. Końcowy rezultat to 6 : 3 dla Bierzglina. O ich zwycięstwie zadecydowały indywidualne umiejętności poszczególnych graczy, a kierownik drużyny po meczu stwierdził, że o mało nie dostał zawału serca.

W trzecim pojedynku zmierzyły się drużyny Obłaczkowa i Gutowa Małego, które do tej pory nie zdobyły jeszcze żadnego punktu. Lepiej ten mecz zaczął beniaminek rozgrywek – Gutowo Małe i to oni wyszli na prowadzenie. W odpowiedzi piłkarze z Obłaczkowa mieli trzy doskonałe sytuacje, które zmarnował ich napastnik. Do przerwy piłkarze z Gutowa Małego utrzymali jednobramkową przewagę i wygrywali 1 : 0. Po zmianie stron już w pierwszej minucie napastnik z Obłaczkowa w końcu się przełamał i odczarował bramkę rywali. Po kilku minutach zawodnicy z Obłaczkowa wyszli na prowadzenie 2 : 1. Piłkarze z Gutowa Małego dążyli do odrobienia strat i chwilę później wyrównali na 2 : 2. Ostateczny cios należał jednak do bardziej doświadczonych zawodników z Obłaczkowa. Strzelili oni bramkę na 3 : 2 i skoncentrowali się na obronie korzystnego wyniku. Piłkarzom z Gutowa Małego nie udało się stworzyć już żadnej klarownej sytuacji do wyrównania i po tym meczu zostają oni jedyną drużyną bez zdobyczy punktowej.

Za nami zatem VII rozegranych kolejek, czyli jedna z trzech zaplanowanych serii spotkań. A już w najbliższą niedzielę na boisku w Gutowie Wielkim VIII kolejka Ligi LZS Gminy Września.Początej pierwszego spotkania o godz.9.30.

Wyniki VII kolejki:

Sędziwojewo – Ostrowo Szlacheckie 3 : 0
Bierzglin – Gutowo Wielkie 6 : 3
Obłaczkowo – Gutowo Małe 3 : 2
Białężyce – pauza

Tabela po VII kolejkach:

1. Białężyce 6 18 34 : 3
2. Bierzglin 6 15 38 : 14
3. Sędziwojewo 6 12 27 : 19
4. Ostrowo Szlacheckie 6 9 16 : 16
5. Gutowo Wielkie 6 6 21 : 36
6. Obłaczkowo 6  3 8 : 37
7. Gutowo Małe 6 0 11 : 32