OSTROWO SZLACHECKIE ODWRACA LOSY MECZU

0
522

Za nami VIII kolejka spotkań Ligi LZS Gminy Września.

VIII kolejka spotkań została rozegrana w niedzielę 3 czerwca na boisku w Gutowie Wielkim. Gospodarze nie za bardzo przyłożyli się do przygotowania boiska. Trawa była nie skoszona, a linii nie było widać, co na pewno nie pomagało w dobrej grze zawodnikom.

W pierwszym meczu Sędziwojewo podejmowało Gutowo Wielkie. Zajmujący trzecie miejsce w tabeli piłkarze Sedziwojewa wypunktowali swoich rywali i już do rzerwy prowadzili 3 :0. Po przerwie obraz gry się nie zmienił Sędziwojewo dorzuciło dwie kolejne bramki, a piłkarzy z Gutowa Wielkiego stac było tylko na honorowe trafienie.

W drugim pojedynku przez długi czas zanosiło się na niespodziankę. Piłkarze z Obłaczkowa, którzy pierwsze punkty zdobyli dopiero tydzień temu, prowadzili z Ostrowem Szlacheckim. Trzeba tez dodać, że bramkarz z Obłaczkowa miał sporo szczęścia, bo raz go uratowała poprzeczka, a raz słupek. Piłkarze z Ostrowa wyrównali już na początku drugiej połowy. Potem zmarnowali doskonałą okazję kiedy ww dwójkę mieli przed sobą tylko bramkarza z Obłaczkowa. Napastnik z Ostrowa jednak fatalnie spudłował. Nie sprawdziło się jednak stare piłkarskie przysłowie, że niewykorzystane sytuacje się mszczą, piłkarze z Ostowa znaleźli w końcu drogę do bramki i wygrali to spotkanie 2 : 1.

Na koniec VIII kolejki pojedynek na szczycie Białężyce – Bierzglin. W poprzedniej serii obrońca tytułu Białężyce wygrali wysoko 5 : 0 z Bierzglinem. Ten pojedynek był bardziej wyrównany. Początek spotkania to ataki zawodników z Bierzglina. Nie przyniosły one jednak efektu bramkowego, jedynie kilka niecelnych strzałów. Po okresie przewagi Bierzglina do głosu doszli piłkarze z Białężyc. Ich zawodnik Mateusz Wojnicz pięknym strzałem pod poprzeczkę z rzutu wolnego otworzył wynik spotkania. Chwilę później Białężyce prowadziły już 2 : 0 i takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa. W drugiej obrońcy tytułu przez długi czas mieli to spotkanie pod kontrolą i byli bliscy zdobycia trzeciej bramki. Końcówka meczu należała już do piłkarzy z Bierzglina. Nie mając już nic do stracenia zaatakowali odważniej i większą liczba zawodników. Na dwie minuty przed końcem Bierzglin zdobył kontaktowego gola. W ostatniej akcji meczu Bierzglin miał przyznany rzut wolny. Zawodnik ich drużyny strzelił jednak ponad bramką i trzy punkty powedrowały do Białężyc.

Kolejne piłkarskie emocje już najbliższą niedzielę 10 czerwca na boisku w Chociczy Wielkiej.