AKCJA POLICJI „TRZEŹWY PORANEK” (GALERIA)

0
165

Wrzesińscy policjanci na zakończenie długiego weekendu przeprowadzili działania trzeźwy poranek. Założeniem akcji było wyeliminowanie kierowców którzy poruszają się po drodze na podwójnym gazie.

W od czwartku 31 maja do poniedziałku 4 czerwca br. prowadzone były na terenie powiatu wrzesińskiego działania „Długi weekend – Boże Ciało 2018”. W związku z tym na zakończenie tych działań od wczesnych godzin porannych wrzesińscy policjanci zorganizowali akcje trzeźwy poranek.

Kontrole odbyły się na jednym z głównych ciągów komunikacyjnych we Wrześni czyli na ul. Gnieźnieńskiej. Głównym założeniem kontroli było wyeliminowanie kierowców, którzy ruszyli w drogę po spożyciu alkoholu.

Nie było taryfy ulgowej tego dnia, każdy kierujący czy to motorowerem, motocyklem, samochodem osobowym czy ciężarowym zostali sprawdzeni. Na szczęście prowadzone akcje profilaktyczne w tym zakresie przynoszą oczekiwane efekty w postaci wzrostu świadomości kierowców, w zakresie szkodliwości społecznej oraz grożących kar za prowadzenie pojazdu w po spożyciu alkoholu. Poniedziałkowe kontrole nie ujawniły żadnego kierowcy, który poruszałby się pojazdem na podwójnym gazie.” – mówi Adam Wojciński – rzecznik prasowy KPP we Wrześni.

Źródło, zdjęcia: KPP we Wrześni

GALERIA: