BEZPIECZNE PODRÓŻOWANIE DLA PRZEDSZKOLAKÓW

0
107

Wrzesińscy policjanci uczestniczyli w spotkaniu w Przedszkolu Miś Uszatek w ramach „Kampanii Transport jest Potrzebny”. Mundurowi omówili kwestie dotyczące zasad bezpiecznego podróżowania.

W Przedszkolu Miś Uszatek we Wrześni w piątek 8 czerwca br. odbyło się spotkanie z przedstawicielami firmy Fresh Logistick z grupy Raben w ramach „Kampanii Transport jest Potrzebny”. Na prelekcje w kwestii bezpieczeństwa na drodze zostali zaproszeni także wrzesińscy policjanci z Rewiru Dzielnicowych.

Pracownicy Fresh Logistick zaprezentowali przedszkolakom film pokazujący jak ważny jest w dzisiejszych czasach transport. Na prelekcji zaproszeni goście podali najprostszy z przykładów czyli żeby dotrzeć do przedszkola to rodzice muszą przetransportować swoje dzieci.

Mundurowi natomiast zajęli się kwestiami dotyczącymi bezpieczeństwa w czasie podróżowania. Zostały omówione zasady przewożenia dzieci w fotelikach oraz odstępstwa od reguły. Została wykonana prezentacja na przedszkolakach, ukazująca ile im brakuje centymetrów do zwolnienie z tego obowiązku.

Na zakończenie piątkowego spotkania został pokazany samochód ciężarowy firmy Fresh Logistick z windą, z której dzieciaki mogły skorzystać. Natomiast dzielnicowi zaprezentowali policyjny radiowóz.” – mówi Adam Wojciński – rzecznik prasowy KPP we Wrześni.

GALERIA