PRZEDSZKOLAKI BEZPIECZNE W WAKACJE

0
117

Dzieci z Przedszkola Tęczowa Chatka zaprosiły dzielnicowych z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni żeby powiedzieli im jak bezpiecznie zachowywać się w wakacje. Omówione tematy objęły kwestie poruszania się po drodze oraz wypoczynku nad wodą.

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni w dniu 20 czerwca br. zostali zaproszeni do Przedszkola Tęczowa Chatka. Celem wizyty mundurowych było przeprowadzenie pogadanki z przedszkolami w kontekście zbliżających się wakacji.

W związku z tym policjanci poruszyli z najmłodszymi kwestie dotyczące właściwego poruszania się po drodze ale także podróżowania w samochodzie. Przekazali dzieciom, że powinni pamiętać o tym aby zawsze zajmować miejsce w fotelikach i właściwie zapinać pasy bezpieczeństwa.

Ponadto dzielnicowi w ramach programu „Kręci nie bezpieczeństwo nad wodą”, przekazali porady oraz wzorce właściwego zachowania podczas wypoczynku nad akwenami. Przedszkolaki będąc nad wodą nie powinni oddalać się od swojego koca, ponieważ jak na plaży jest dużo osób i dziecko się zgubi to każdy koc wygląda tak samo i bardzo ciężko jest wrócić do rodziców.

Jedynym rozwiązaniem w tej sytuacji jest zgłoszenie się do ratownika, który czuwa nad bezpieczeństwem odpoczywających. I nawiązując do osoby ratownika, policjanci zwrócili uwagę najmłodszym żeby wspólnie z rodzicami korzystali jedynie z takich właściwie przygotowanych kąpielisk. Na zakończenie spotkania policjanci pokazali przedszkolakom radiowóz oraz życzyli udanego wypoczynku.