NIESPODZIEWANA WYGRANA OBŁACZKOWA

0
455

XI kolejka Ligi LZS Gminy Września została rozegrana 24 czerwca na boisku w Chociczy Wielkiej.

W pierwszym meczu XI kolejki lider – Białężyce zagrał z trzecim w tabeli Sędziwojewem. Pierwsza połowa meczu przypominała nieco pojedynek Polski z Senegalem na mundialu. Mało akcji bramkowych, gra toczyła się głównie w środku pola, jednym słowem wiało nudą. I gdy wydawało się, że bezbramkowym remisem zakończy się pierwsza część meczu, w ostatniej akcji bramkę „do szatni” pięknym, silnym strzałem pod poprzeczkę zdobył napastnik Sędziwojewa. Podrażniony lider w drugiej połowie ruszył już do zdecydowanych ataków. Szybko strzelił bramkę wyrównującą, a po chwili wyszedł na prowadzenie. Białężyce „poczuły krew” i strzeliły jeszcze dwie bramki wygrywając ostatecznie z Sędziwojewem 4 : 1.

W drugim meczu XI kolejki zajmujące czwarte miejsce w tabeli Ostrowa Szlacheckie podejmowało beniaminka – Gutowo Małe pozostające na razie bez zdobyczy punktowej. Zawodnicy z Gutowa Małego po raz kolejny dobrze rozpoczęli spotkanie strzelając bramkę otwierającą wynik meczu. Gdyby mecze w lidze wiejskiej grano do „złotego gola” to beniaminek z Gutowa Małego na pewno byłby w tabeli zdecydowanie wyżej. A tak piłkarze z Ostrowa Szlacheckiego po kilku minutach doprowadzili do remisu, a jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzenie. W drugiej połowie padł tylko jeden gol dla Ostrowa i zawodnicy tej drużyny wygrali 3 : 1.

W trzecim pojedynku XI kolejki doszło do meczu pomiędzy zajmującą piątą lokatę drużyną z Gutowa Wielkiego, a szóstym w tabeli Obłaczkowem. Piłkarze z Obłaczkowa przystapili do spotkania w nowych strojach i trzeba przyznać, że przyniosły im one szczęście. Pierwszzego gola w meczu co prawda strzelili zawodnicy z Gutowa Wielkiego, ale to piłkarze z Obłaczkowa cieszyli się z ostatecznego triumfu 3 : 2 nad przeciwnikiem.

W przyszły weekend zostaną rozegrane wyjątkowo aż dwie kolejki spotkań. W sobotę 30 czerwca o godz. 18 na boisku w Chociczy Wielkiej rozpoczną się spotkania XII kolejki, a w niedzielę 1 lipca na boisku w Gutowie Wielkim o godz. 9.30 rozpocznie się XIII kolejka spotkań. Bedą to dwie ostatnie kolejki spotkań przed przerwą wakacyjną. Powrót po przerwie zaplanowany jest na niedzielę 26 sierpnia.

Wyniki XI kolejki:

Białężyce – Sędziwojewo 4 : 1

Ostrowo Szlacheckie – Gutowo Małe 3 : 1

Obłaczkowo – Gutowo Wielkie 3 : 2

Bierzglin – pauza

Wyniki X kolejki:

Sędziwojewo – Obłaczkowo 6 : 1

Bierzglin – Ostrowo Szlacheckie 2 : 0

Białężyce – Gutowo Małe 4 : 1

Gutowo Wielkie – pauza

Tabela po XI kolejkach:

1. Białężyce 10 30 53 : 8
2. Bierzglin 9 21 47 : 17
3. Sędziwojewo 10 21 50 : 28
4. Ostrowo Szlacheckie 9 15 21 : 20
5. Gutowo Wielkie 9 6 26 : 53
6. Obłaczkowo 10  6 14 : 53
7. Gutowo Małe 9 0 16 : 50