MAMO, TATO! CHCĘ PODRÓŻOWAĆ BEZPIECZNIE!

0
64

Wrzesińscy policjanci wspólnie z przedstawicielem firmy Sitech sprawdzili rodziców uczniów wrzesińskiej dwójki z wiedzy na temat właściwego przewożenia swoich dzieci w samochodzie. Było to zweryfikowanie ale także przypomnienie przekazanej wiedzy na dotychczasowych zajęciach.

Zbliżające się zakończenie roku szkolnego a co z tym idzie nadchodzące wakacje były niepowtarzalną okazją do tego żeby przypomnieć rodzicom w jaki sposób powinni przewozić swoje dzieci. Taka właśnie akcja prewencyjna odbyła się na parkingu przy Samorządowej Szkole Podstawowej nr 2 we Wrześni w dniu 20 czerwca br.

Założeniem działań było zweryfikowanie ale także przypomnienie przekazanej wiedzy na dotychczasowych przeprowadzonych zajęciach wspólnie z firmą Sitech. Zajęcia odbyły się w listopadzie 2016 roku.

Zrealizowanie takiej akcji było dość dużym zaskoczeniem dla rodziców uczniów wrzesińskiej dwójki. Jednak żaden z nich nie dał się „zaskoczyć” tego dnia, dzieci były przewożone prawidłowo i zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Z dużą satysfakcją wrzesińscy policjanci oraz przedstawiciel firmy Sitech uczestniczyli w tych działaniach, ponieważ przyniosły one oczekiwany skutek w postaci dużej świadomości rodziców w dbaniu o bezpieczeństwo swoich pociech oraz samodyscypliny w przestrzeganiu przepisów w zakresie ruchu drogowego.

Formalnością tego dnia było przypomnienie kwestii o obowiązku korzystania podczas jazdy z fotelików ochronnych lub urządzeń do przewożenia dzieci, odpowiadającym wadze i wzrostowi dziecka oraz właściwym warunkom technicznym („siedzisko”). Na zakończenie akcji prewencyjnej wszystkim rodzicom i ich dzieciom policjanci oraz przedstawiciel firmy Sitech życzyli udanych ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji.

Źródło, zdjęcie: KPP we Wrześni