WŁAMYWACZE DO SAMOCHODÓW ZATRZYMANI PRZEZ POLICJĘ

0
299

Policjanci z Nekli zatrzymali 24-letniego poszukiwanego mężczyznę, który miał przy sobie kradziony telefon oraz środki odurzające. Funkcjonariusze analizując zgromadzony materiał ustalili, że mężczyzna włamywał się także do samochodów na terenie powiatu wrzesińskiego wspólnie ze swoim 28-letnim kolegą.

Policjanci z Posterunku Policji w Nekli odwiedzili 22 czerwca br. w godzinach porannych jeden z wytypowanych domów w gminie Nekla, w których może znajdować się osoba poszukiwana do ustalenia miejsca pobytu do celów prawnych. Lokalizacja okazała się być trafna i został tam zatrzymany 24-letni mężczyzna, który nie ma stałego meldunku.

To był początek kłopotów dla 24-latka, ponieważ podczas kontroli osobistej policjanci znaleźli przy nim telefon, który pochodził z kradzieży oraz środki odurzające. W trakcie testu okazało się, że jest to marihuana o wadze prawie 1 grama oraz amfetamina o wadze ponad 9 gramów.

Jednak głównym wątkiem w tej sprawie był kradziony telefon ujawniony przy mężczyźnie, pochodził on z włamania do samochodu Suzuki Grand Vitara na parkingu niestrzeżonym na terenach leśnych w gminie Pyzdry. Kryminalni analizując zgromadzony materiał wytypowali jeszcze jedną osobę, która mogła działać wspólnie z 24-latkiem.

Pracując nad tą sprawą policjanci następnego dnia zatrzymali 28-letniego mieszkańca gminy Kołaczkowo, który przyłożył rękę do samochodowego włamania. Wszystko zaczęło się układać w jedną całość, ponieważ w ostatnim czasie na terenie powiatu wrzesińskiego zgłoszonych było kilka podobnych zdarzeń podczas których mężczyźni kradli telefony, saszetki, portfele oraz pieniądze.

Okazało się, że zatrzymani swoją przestępczą działalność kontynuowali od 25 maja br. dokonując kradzieży oraz włamań do kilku samochodów. Mężczyźni zostali umieszczeni w policyjnym areszcie czekając na dalsze decyzje Prokuratora Rejonowego we Wrześni.

Duże znaczenie w podjętej decyzji było to, że 24-latek był wcześniej notowany i w związku z tym Prokurator wystąpił z wnioskiem o zastosowanie miesięcznego aresztu, do którego przychylił się Sąd. Natomiast 28-latek otrzymał policyjny dozór, który wiąże się ze stawiennictwem w Komendzie w Powiatowej Policji we Wrześni w wyznaczone dni. Policjanci zakładają, że sprawa może być rozwojowa i nie wykluczają, że mężczyźni działali także w powiatach ościennych.” – mówi Adam Wojciński – rzecznik prasowy KPP we Wrześni

Źródło: KPP we Wrześni