ODKRYJ POZNAŃ NA ROWERZE. POSNANIA ZAPRASZA NA WAKACYJNE WYCIECZKI ROWEROWE

0
265

Przez całe wakacje Posnania zaprasza do aktywnego spędzania czasu i odkrywania inspirujących miejsc stolicy Wielkopolski na rowerze. Pierwszy rajd rowerowy szlakiem Zielonych Płuc Poznania wystartuje już w najbliższą niedzielę o godzinie 11.00, z Alei Komedy przy wejściu do Posnanii.

Chcemy zachęcić mieszkańców miasta do aktywnego spędzenia wakacji i dlatego przygotowaliśmy dla nich tematyczne wycieczki rowerowe. Wspólnie z poznaniakami pojedziemy szlakiem architektury modernistycznej, poznamy militarną historię miasta, zobaczymy najpiękniejsze parki, a także przejedziemy trasą rowerami śladami słynnych poznanianek. W trakcie rajdów niesamowite historie odwiedzanych miejsc opowiedzą miejscy przewodnicy – mówi Agnieszka Juszkis, dyrektorka marketingu Posnanii.

Kolejne wycieczki rowerowe odbędą się: 29 lipca oraz 5 i 26 sierpnia. Na każdy rajd wymagana jest rejestracja pod adresem wycieczki@posnania.eu. Liczba miejsc jest ograniczona.

Posnania dla rowerzystów

Posnania to również jedno z najbardziej przyjaznych miejsc dla rowerzystów w regionie. Wokół obiektu powstało ponad 6 km ścieżek rowerowych, a wszyscy miłośnicy jednośladów mogą korzystać z zadaszonych parkingów rowerowych, szatni i suszarni dedykowanej rowerzystom oraz dwóch samoobsługowych punktów serwisowych. Nowością jest podziemny, monitorowany, parking rowerowy na 20 miejsc. W sąsiedztwie Posnanii znajduje się również stacja roweru miejskiego.

Więcej informacji o wycieczkach rowerowych oraz udogodnieniach dla rowerzystów można znaleźć na stronie www.posnania.eu.