KOZPN OGŁASZA ZWYCIĘZCĘ PLEBISCYTU NA „ZŁOTĄ RĘKAWICĘ”

0
175

„Złota rękawica” to drugi z plebiscytów prowadzonych przez OZPN Konin. Oto oficjalne wyniki pierwszej edycji tego konkursu, który obejmuje sezon 2017/2018. Zasady są
analogiczne do Złotego Buta – z tym, że w tym przypadku znaczenie mają czyste konta
zachowane przez bramkarzy.

O ile w przypadku Złotego Buta, w minionym sezonie rywalizację z dużą przewagą wygrał Kamil Krysiak z MKSu Dąbie, o tyle w przypadku bramkarzy rywalizacja była bardzo zacięta. Świadczyo tym choćby fakt, że przy pierwszej publikacji popełniliśmy błąd. Ten jednak szybko wychwycili kibice. Dziękujemy za to bardzo i przepraszamy za zamieszanie.” – powiedział Rafał Osajda, autor rankingu oraz Sekretarz Komisji ds. Marketingu OZPN Konin.

Ostatecznie wygrał Bartosz Kordylewski z Olimpii Koło, który w sezonie zachował aż 14.
czystych kont. Tuż za Nim uplasował się Hubert Świtalski z Sokoła Kleczew, który 10. razy w sezonie grał na zero z tyłu. Na najniższym stopniu podium znalazł się Tobiasz Nowicki z Victorii Września, który również 10. razy schodził z boiska niepokonany.

Za podium znalazł się doświadczony bramkarz Tura 1921 Turek – Dariusz Brzostowski, który w rozgrywkach IV ligi nie dał się pokonać 8. razy.

Na kolejnym miejscu znalazł się kolejny bramkarz z okręgówki – Jakub Matczak z Wilków
Wilczyn. Gorsza runda wiosenna Kasztelanii Brudzew poskutkowała ostatecznie większą liczbą straconych goli i spadkiem Mateusza Sobczaka na siódme miejsce. Bramkarz Kasztelanii po rundzie jesiennej był liderem.

Siódme miejsce zajął Dominik Kąkolewski z Górnika Konin. Sześć czystych kont w sezonie w III lidze to bardzo dobry wynik. Tym bardziej, że bramkarz Górnika do drużyny dołączył wiosną, a sam Górnik walczył o utrzymanie. Wydaje się więc, że gdyby Kąkolewski był w Górniku od początku sezonu – biłby się o zwycięstwo.

Ósma i dziewiąta pozycja to bramkarze występujący w A-klasie. Jakub Ziółkowski z Victorii II Września i Bartosz Pera z Orlika Miłosław 7. razy zachowali w lidze czyste konto.
Pierwszą dziesiątkę zamyka bramkarz Płomienia Nekla – Artur Siejak, który na zero z tyłu zagrał również 7. razy.

Zasady są analogiczne do rankingu najlepszych strzelców. Liczbę czystych kont bramkarza
dzielimy przez ilość spotkań drużyny, a następnie mnożymy razy współczynnik specyficzny dla danej ligi. W przypadku identycznego wyniku zawodników wyższe miejsce zajmuje zawodnik z wyższej ligi. Jeżeli zawodnicy występują w tej samej lidze – decyduje pozycja w tabeli drużyny zawodnika” -powiedział Rafał Osajda, autor rankingu oraz Sekretarz Komisji ds. Marketingu OZPN Konin.

Konkurs na „Złotą Rękawicę” również będzie realizowany w sezonie 2018/2019.

Źródło: OZPN Konin