PONAD 100 GRAMÓW AMFETAMINY PRZECHWYCONE PRZEZ POLICJĘ

0
262

Policjanci z pionu kryminalnego zatrzymali 28 latka pochodzącego ze Środy Wielkopolskiej. Mężczyzna miał przy sobie ponad 5 gramów amfetaminy, natomiast w swoim mieszkaniu przechowywał ponad 100 gramów. Prokurator Rejonowy we Wrześni wszczął w tej sprawie śledztwo.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji we Wrześni zatrzymali 28-letniego mieszkańca Środy Wielkopolskiej, który posiadał przy sobie substancje zabronione. Do zatrzymania doszło 25 sierpnia br. po godzinie 21:00 podczas zabezpieczenia festynu organizowanego w Nekli.

Początkowo mężczyzna chciał przechytrzyć policjantów wyrzucając woreczek strunowy na ziemie. Nie był jednak świadomy, że był pod czujnym okiem nieumundurowanych funkcjonariuszy. Na miejscu policjanci wykonali test narkotykowy i ze wstępnych badań wynika, że jest to amfetamina o wadze ponad 5 gramów.

Mieszkaniec Środy Wielkopolskiej został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy ponad 2 promila alkoholu we krwi. Kolejnymi krokami w tej sprawie było przeprowadzenie przeszukania w mieszkaniu 28-latka, podczas którego zostało ujawnione ponad 100 gramów amfetaminy.

Z uwagi na tak znaczące znalezisko Prokurator Rejonowy we Wrześni postanowił wszcząć w tej sprawie śledztwo. Za posiadanie przy sobie znacznej ilości substancji psychotropowych grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Źródło, zdjęcie: KPP we Wrześni