OBŁACZKOWO NA FALI WZNOSZĄCEJ

0
475

W niedzielę 9 września rozegrano XV kolejkę rozgrywek Ligi LZS Gminy Września.

W pojedynku pomiędzy Obłaczkowem, a Bierzglinem łatwo było wskazać faworyta. Zajmujący trzecie miejsce w tabeli Bierzglin, który w poprzedniej kolejce pokonał lidera – Białężyce, wydawać się mogło, że poradzi sobie z niżej notowanym Obłaczkowem. Piłkarze z tej drużyny po przerwie wakacyjnej jednak prezentują się bardzo dobrze. Tydzień wcześniej zremisowali po emocjonującym pojedynku z Ostrowem Szlacheckim i to był dobry prognostyk przed meczem.

Wynik spotkania już w 8 minucie otworzył napastnik Obłaczkowa Tomasz Waraczewski. Bierzglin po stracie bramki wziął się ostro do pracy, zmuszając rywali do cofnięcia się do obrony. Po długiej centrze napastnik Bierzglina wybiegł zza linii obrońców i głową skierował piłkę do bramki. Koniec pierwszej połowy to spora przewaga Bierzglina, który chciał objąć prowadzenie, lecz pomimo kilku dogodnych sytuacji wynik do przerwy się nie zmienił. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił, nadal częściej przy piłce byli piłkarze z Bierzglina i to oni mieli optyczną przewagę. Tego dnia brakowało im jednak skuteczności. Piłkarze z Obłaczkowa niczym przyczajony bokser czekali na swoją szansę na trafienie przeciwnika. I się doczekali. Katem piłkarzy z Bierzglina okazał się ponownie Tomasz Waraczewski. Piłkarze z Bierzglina do końca walczyli o korzystny wynik, lecz tego dnia nie znaleźli sposobu na dobrze dysponowaną obronę Obłaczkowa i niespodzianka stała się faktem.

Dla Bierzglina przegrany mecz oznacza stratę kolejnych trzech punktów do wyprzedzających go drużyn Białężyc i Sędziwojewa. Różnica ta wydaje się już nie do odrobienia i zawodnicy tej drużyny bardziej muszą się skupić na obronie trzeciej lokaty przed Ostrowem Szlacheckim niż na atakowaniu wyższych lokat.

Wyniki XV kolejki Ligi LZS:

Sędziwojewo – Gutowo Małe 3 : 0

Obłaczkowo – Bierzglin 2 : 1

Białężyce – Gutowo Wielkie 3 : 0

Ostrowo Szlacheckie – pauza

Tabela po XV kolejkach:

1. Białężyce 14 36 59 : 12

2. Sędziwojewo 14 33 67 : 33
3. Bierzglin 14 26 55 : 29
4. Ostrowo Szlacheckie 13 22 32 : 28

5. Obłaczkowo 14 13 22 : 60
6. Gutowo Wielkie 14 7 28 : 67
7. Gutowo Małe 13 4 21 : 57