BUDZIŁOWO WYGRYWA WALKOWEREM W MECZU DRUŻYN WALCZĄCYCH O PODIUM

0
156
Budziłowo

Za nami XII kolejka spotkań Ligi na Orliku w Kołaczkowie.

Pierwszy mecz dostarczył sopro emocji kibicom. Dawka Mocy z Bieganowem stworzyli bardzo ciekawe piłkarskie widowisko. Szala zwycięstwa przechylała się to na jedną, to na drugą stronę. Bieganowo częściej goniło, a jak już dogoniło to trafiło za chwilę znów bramkę i tak przez cały mecz do końca. Ostatecznie Dawka Mocy wygrywa i może się jeszcze włączyć do gry o podium.

Ferma Szafarek Zieliniec w drugim meczu pewnie i wysoko pokonuje LZS Gorazdowo. Tym razem obrona Gorazdowa nie stanowiła monolitu tak jak tydzień temu w meczu z Dawką Mocy i piłkarze Fermy dość łatwo dochodzili do sytuacji strzeleckich i byli skuteczni. Ferma mimo zwycięstwa nadal ma ostatnie miejsce w tabeli, ale znacznie zbliżyła się do dołującego PHU Pol i Gorazdowa.

LZS Sokolniki śrubują kolejny rekord meczów bez porażki. Tym razem wygrali dwunastu ligowy mecz z rzędu. PHU Pol przystępując do meczu bez zmian znacznie utrudniło sobie walkę o korzystny wynik. Piłkarze tej drużyny grali jednak bardzo walecznie i ambitnie, przez pierwsze 10 minut Sokolniki nie mogli im strzelić bramki. Później jednak znaleźli sposób na rozmontowanie obrony PHU Pol i wygrali mecz 7 : 1.

Miał być hit – sportowa walka o drugą lokatę, a wyszedł kit. Piłkarze For-Link w sile jednego zawodnika przybyli na te zawody i Budziłowo wygrało mecz walkowerem. Po przerwie wakacyjnej For-Link ma spore problemy kadrowe. W zeszłym tygodniu, grając bez zmienników pokonali z dużym trudem Fermę Szafarek Zieliniec, a w tym nie stawili się w ogóle na zawody. Ich spora przewaga punktowa nad Budziłowem i TW Kołaczkowo znacznie zmalała. Obie te ekipy mają sporą chrapke na drugie miejsce i jeśli tylko zwietrzą szansę, to ją na pewno wykorzystają.

W ostatnim meczu TW miało okazję znacznie zbliżyć się do derbowego rywala, ale tylko zremisowało z FC Sokolniki i odrobiło zaledwie jeden mały punkcik. FC Sokolniki pokazały się w tym meczu z bardzo dobrej strony i udowodniły, że żadna drużyna nie będzie miała z nimi łatwo. Mankamentami tej ekipy jest bardzo krótka ławka rezerwowych i dość zaawansowany wiek niektórych zawodników, a na lidze na orliku trzeba się znacznie więcej jednak nabiegać niż na miniaturowej hali w Kołaczkowie. FC Sokolniki pokazują jednak, że doświadczeniem i mądrą grą można sporo zdziałać i jeszcze niejednym wyżej notowanym rywalom urwą punkty.

Wyniki XII kolejki:

KP Bieganowo 5:6 Dawka Mocy

Ferma Szafarek Zieliniec 5:1 LZS Gorazdowo

PHU POL 1:7 LZS Sokolniki

Budziłowo 3:0* For Link Kołaczkowo

TW Kołaczkowo 1:1 FC Sokolniki

Tabela po XII kolejkach:

1 LZS Sokolniki 12 36 49

2 For Link Kołaczkowo 12 24 8

3 Budziłowo 12 22 24

4 TW Kołaczkowo 12 20 2

5 Dawka Mocy 12 17 -8

6 FC Sokolniki 11 12 0

7 KP Bieganowo 12 12 -11

8 LZS Gorazdowo 12 9 -31

9 PHU POL 11 8 -17

10 Ferma Szafarek Zieliniec 12 7 -16