ZAADOPTUJ HERĘ (VIDEO)

0
136

Historia Hery

Życie Hery jest doskonałym dowodem na to, jak dom, bliskość człowieka i jego miłość, mogą „przenosić góry.”

Jeszcze tak niedawno pilnie szukaliśmy domku dla Heruni. Wówczas była w złym stanie fizycznym i psychicznym.
Zmęczona chorobą, ze złamanym sercem i sponiewieraną psychiką, jakby się poddała, Jej kondycja podupadała z dnia na dzień, a upragnionego domku wciąż nie było.

Wówczas dom tymczasowy zdecydowała się dać suni nasza koleżanka Lidka.
To był przełom, który mamy nadzieję przeciął złą passę w życiu Hery. Wystarczył dosłownie tydzień, by powróciła jej chęć do życia, by choroba zaczęła ustępować. Lidka i Krzyś, ich cudowna opieka, codzienna obecność, miłość i czas jaki jej poświęcają, przewróciły świat Heruni do góry nogami. Piekło stało się rajem na ziemi, ból ustąpił siłom witalnym, smutkiem w spojrzeniu zawładnęła radosna wdzięczność, a strach pokonany został przez wiarę w człowieka, przywróconą kolejny raz dzięki Opiekunom tymczasowym.

Lidka każdego dnia pracuje z Herą. Uczy ją zasad posłuszeństwa poprzez zabawę. Dzięki temu, dużo lepiej poznała sunię i przygotowała ją do adopcji, a jednocześnie znacznie więcej będzie mogła powiedzieć o niej każdemu, kto zechce otworzyć przed nią swe serducho.

Dziś wiemy na pewno, że Hera to niezwykle mądry piesek. Byłaby cudowną psi-jaciółką dla kogoś, kto tak jak Opiekunowie tymczasowi okażą jej ciepło i pozwolą jej cieszyć się swoim towarzystwem. Sunia, która kiedyś z pozoru nie szukała kontaktu z człowiekiem, teraz chodzi za nim krok w krok.

Akcja „Zaadoptuj Herę”

Stowarzyszenie „Psi-jaciel” utworzyło wydarzenie na facebooku wspierające całą akcje mającą na celu znalezienie domu dla Hery – link TUTAJ

My nagraliśmy film przedstawiający Herę i jej zalety. Zapraszamy do oglądania, udostępniania, komentowania i lajkowania tak żeby nasza akcja zakończyła się powodzeniem i Hera znalazła swój nowy dom.