OSTROWO SZLACHECKIE CORAZ BLIŻEJ PODIUM

0
327

Za nami bardzo ciekawa kolejka Ligi LZS Gminy Września. W rozegranej na boisku w Chociczy Wielkiej XVI kolejce spotkań padło może niewiele bramek, za to emocji nie brakowało.

W pierwszych pojedynku dobrze dysponowane po przerwie wakacyjnej Obłaczkowo podejmowało wicelidera – Sędziwojewo. Obie ekipy na początku spotkania grały bardzo czujnie w obronie, akcji bramkowych było niewiele, a gdy już się zdarzyły to były marnowane przez napastników. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, na prowadzenie wyszli piłkarze Sędziwojewo. Po lekkim strzale napastnika Sędziwojewo, który wydawało się, że bramkarz Obłaczkowa wybroni bez problemu, piłka odbiła się od nierówności boiska i myląc kompletnie interweniującego bramkarza, wturlała się do bramki. Jeszcze przed przerwą piłkarze Obłaczkowa mogli wyrównać, ale zmarnowali idealną sytuację.

Druga połowa zaczęła się idealnie dla zawodników Sędziwojewa, którzy bardzo szybko podwyższyli prowadzenie na 2 : 0. Minuty upływały, a wynik się nie zmieniał. Dopiero bramka dla Obłaczkowa w 43 minucie sprawiła, że mecz stał się bardzo emocjonujący. W kolejnych minutach to jedna, to druga drużyna atakowała stawiając wszystko na jedną kartę zapominając często o obronie. Obłaczkowo miało doskonałą sytuację, ale ich napastnik przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. Chwilę później po akcji Sędziwojewo piłka trafiła w słupek. Losy spotkania rozstrzygnęły się w 48 minucie, gdy Sędziwojewo strzeliło bramkę na 3 : 1 wygrywając bardzo ciężki dla nich pojedynek.

Drugi pojedynek Bierzglin – Ostrowo Szlacheckie dostarczył jeszcze więcej emocji niż pierwszy. Było to spotaknie o tzw. „sześć oczek”. Bierzglin przed tym spotkaniem miał 4 punkty przewagi nad Ostrowem i gdyby wygrali zapewnili by sobie praktycznie miejsce na podium. Ostrowo Szlacheckie, by przedłużyć swoje marzenia o podium musiało koniecznie ten pojedynek wygrać.

Już w 2 minucie Bierzglin otworzył wynik meczu strzelając bramkę na 1 : 0. Ostrowo nie odpuszczało, w 8 minucie ich zawodnik Dariusz Knopkiewicz doprowadził do wyrównania. Trzeba przyznać, że cały mecz był bardzo dobry w wykonaniu tego zawodnika. Grający bardzo solidnie w obronie,często podłączał się do ataku mocno i precyzyjnie strzelając na bramkę Bierzglina. Ich bramkarz Dawid Krzyżanowski jeszcze w pierwszej połowie popisał się dwoma paradami broniąc strzały Knopkiewicza. Pod koniec pierwszej połowy przewagę w polu osiągnęli zawodnicy Bierzglina i to oni wyszli na prowadzenie 2 : 1.

Na początku drugiej połowy Dariusz Knopkiewicz znalazł po raz drugi sposób na bramkarza Bierzglina i doprowadził do wyrównania. Ta bramka podziałała na nich bardzo mobilizująco i zaczęli przejmować inicjatywę w tym spotkaniu. Wreszcie decydujący cios zadał napastnik Ostrowa Szlacheckiego – Artur Żywanowski i po raz pierwszy w tym meczu wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Piłkarze Bierzglina starali się odrobił straty, ale ich ataki przypominały bicie głową w mur i nie doprowadziły do wyrównania. Ostatecznie Ostrowo Szlacheckie wygrywa i ma tylko punkt straty do Bierzglina.

W ostatnim meczu kolejki lider Białężyce pewnie pokonał bieniaminka – Gutowo Małe. Młodzi piłkarze z Gutowa ambitnie walczyli, ale nie mieli większych szans z bardziej doświadczonymi i mocniejszymi fizycznie piłkarzami Białężyc.

Wyniki XVI kolejki:

Sędziwojewo – Obłaczkowo 3 : 1
Ostrowo Szlacheckie – Bierzglin 3 : 2
Białężyce – Gutowo Małe 5 : 0
Gutowo Wielkie – pauza

Tabela po XVI kolejkach:

1. Białężyce 15 39 64 : 12
2. Sędziwojewo 15 36 70 : 34
3. Bierzglin 15 26 57 : 32
4. Ostrowo Szlacheckie 14 25 35 : 30
5. Obłaczkowo 15 13 23 : 63
6. Gutowo Wielkie 14 7 28 : 67
7. Gutowo Małe 14 4 21 : 62

Następna kolejka już w najbliższą niedzielę na boisku w Chociczy Wielkiej. Początek pierwszego spotkania o godz.9.30.