UKS HWARANG NA PUCHARZE ŚWIATA (GALERIA)

0
210
W dniach 14-16 września 2018 roku w Warszawie odbył się Puchar Świata G1 – Polish Open Warsaw Cup w Taekwondo Olimpijskim.
Na matach stołecznego Torwaru wystartowało ponad 1200 zawodników z całego świata. Rywalizowano w kategoriach wagowych kadeta, juniora i seniora.
UKS Hwarang Września reprezentowało pięcioro zawodników ;
Wiktoria Grześkowiak kadet -37kg , Dagmara Haremza junior -63kg , Weronika Przybysz junior -68kg , Krystian Haremza junior +78kg i Olga Bachorska senior -62kg.
1 miejsca w swoich kategoriach wagowych zajęli Dagmara i Krystian Haremza. Oboje na co dzień są uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu , a trenują w ACSS przy AZS OŚ Poznań. Taka współpraca naszego klubu pozwoliła rozwinąć się naszym zawodnikom. Oboje są także wraz z Weroniką Przybysz członkami Kadry Narodowej Juniorów w Taekwondo Olimpijskim.
Dagmara odprawiła kolejno Brytyjkę , Greczynkę , Serbkę i w finale Chorwatkę natomiast Krystian wygrał pojedynki z Hiszpanem, kolegą z Poznania i w finale także z Hiszpanem.

Miejsce 5-9 zajęła Weronika Przybysz która wygrała pierwszą walkę z Austriaczką , w następnej uległa Chorwatce.
Wiktoria Grześkowiak pierwszy raz startowała w Pucharze Świata i przegrała swoją pierwszą walkę z zawodniczką z Kazachstanu.
Olga Bachorska po raz pierwszy wystartowała w kategorii seniorskiej. Przegrała minimalnie z bardzo doświadczoną i zajmującą wysokie miejsca w światowym rankingu olimpijskim Węgierką. Dosłownie w ostatnich sekundach mały błąd zaważył o wyniku.
Bardzo cieszy nas że wyniki z turnieju na turniej są coraz lepsze. Na początku października po raz pierwszy trójka naszych zawodników (Olga Bachorska , Dagmara Haremza i Krystian Haremza) wystartuje w Mistrzostwach Polski Seniorów w Bornym Sulinowie. Wysokie miejsca w rankingu juniorskim kwalifikują do tego żeby zmierzyć się z seniorami. Czeka nas spore wyzwanie i wielkie emocje na pewno.” – mówi trener UKS Hwarang Września Tomasz Haremza.
Źródło, zdjęcia: UKS Hwarang Września
GALERIA: