BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKOŁY

0
102

Policjanci z Wrześni oraz dzielnicowy z Posterunku Policji w Nekli przeprowadzili pogadankę dla dzieci uczących się w Zespole Szkół w Targowej Górce. Głównym tematem prelekcji było przekazanie właściwych zachowań podczas poruszania się po drodze.

W Zespole Szkół w Targowej Górce została przeprowadzona pogadanka na temat bezpiecznego powrotu do szkoły. Zajęcia, które odbyły się 11 września br. zostały skierowane dla uczniów chodzących do grup przedszkolnych aż do drugoklasistów.

Głównym tematem prelekcji było przekazanie właściwych zachowań podczas poruszania się po drodze. W szczególności zachowania środków ostrożności podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych.

Oprócz prawidłowego rozejrzenia się w lewo, prawo i i jeszcze raz w lewo policjanci przekazali dzieciom żeby dodatkowo podniosły rączkę do góry. Żeby utrwalić sobie przekazane treści zostały przeprowadzone zajęcia w „terenie” czyli na prawdziwym przejściu.

W trakcie zajęć zostały także poruszone kwestie przewożenia dzieci w fotelikach samochodowych lub tak zwanych siedziskach. Mundurowi zwrócili szczególną uwagę, że najważniejsze jest prawidłowe zapięcie pasów bezpieczeństwa i żeby nie był on umieszczony na szyi dziecka.

Przy użyciu miarki policjanci pokazali uczniom ile im brakuje do granicy wzrostu 150 centymetrów czy do wzrostu od którego nie będą musieli jeździć w fotelikach. Na zakończenie prelekcji dzieci skorzystały z możliwości obejrzenia policyjnego radiowozu.

Źródło, zdjęcie: KPP we Wrześni