MISTRZ POKONAŁ LIDERA

0
154
TW Kołaczkowo

Trzynasta kolejka Ligi na Orliku w Kołaczkowie za nami. Pierwszej porażki w tym sezonie doznał lider LZS Sokolniki, który przegrał z obrońcą tytułu – TW Kołaczkowo.

XIII kolejkę ligową rozpoczął mecz FC Sokolniki – Dawka Mocy. FC Sokolniki wreszcie z ławką rezerwowych i od razu widać było efekty. Pewna wygrana nad Dawką Mocy, która przecież w ligowej tabeli jest obecnie wyżej niż FC Sokolniki. To świadczy o tym, że potencjał w drużynie Fc Sokolniki jest naprawdę spory.

W drugim spotkaniu KP Bieganowo dość pewnie ogrywa Fermę Szafarek Zieliniec. Bardzo dobrze po wakacyjnej przerwie prezentuje się napastnik Bieganowa – Mateusz Izydorek, który w tym spotkaniu strzelił 4 bramki i walnie przyczynił się do zwycięstwa KP. Trzynasta kolejka okazała się pechowa dla Adriana Hałasa – bramkarza Fermy Szafarek Zieliniec. „Wykopywałem piłkę przy linii końcowej, źle ustawiłem nogę i aż mi coś chrupło w kolanie” – tak opowiada o okolicznościach kontuzji Adrian. Diagnoza lekarska – zerwane więzadła krzyżowe w kolanie. A więc popularnego „Siwego” nie zobaczymy za szybko na ligowych boiskach. Trzymaj się Adrian i powrotu do zdrowia!

Trzeci mecz hit kolejki LZS Sokolniki – TW Kołaczkowo dość mocno rozczarował kibiców. którzy liczyli na spore piłkarskie emocje. Do spotkania obie ekipy przystąpiły bez zmienników, jednak wyrównana walka trwała tylko przez kilka pierwszych minut. Już w 3 minucie kontuzji nabawił się zawodnik Sokolnik – Sebastian Bernard i nie był w stanie kontynuować gry. LZS nie mając nikogo na zmianę praktycznie całe spotkanie grał jednego zawodnika mniej. Taki handicap wykorzystało TW i wygrało to spotkanie, mimo że zawodnicy LZS Sokolniki ambitnie walczyli o korzystny rezultat. Na pięć kolejek przed końcem Sokolniki mają 9 punktów przewagi nad drugim w tabeli For-Linkiem i sprawa tytułu nie jest jeszcze na 100% rozstrzygnięta.

Swoje problemy kadrowe ma także wyżej wspominany wicelider – For-Link Kołaczkowo, który w czwartym meczu XIII kolejki grał z PHU POL. For-Link, który tydzień wcześniej oddał walkowerem mecz z Budziłowem, w tym spotkaniu miał również spore problemy ze skompletowaniem składu. Na początku grał o jednego zawodnika w polu mniej, dopiero po kilku minutach ich gracz stawił się na zawody i składy osobowe się wyrównały. PHU Pol prowadził już w tym spotkaniu 5 : 3, lecz szybko roztrwonił przewagę i dał się ograć młodym graczom For-Linka, którzy dzięki temu zwycięstwu utrzymali drugie miejsce w tabeli.

W ostatnim meczu Budziłowo rozgromiło aż 15 : 3 Gorazdowo i w zasadzie to tyle co można napisać o tym meczu.

Wyniki XIII kolejki:

FC Sokolniki 7:2 Dawka Mocy

KP Bieganowo 5:2 Ferma Szafarek Zieliniec

TW Kołaczkowo 5:2 LZS Sokolniki

For Link Kołaczkowo 10:8 PHU POL

Budziłowo 15:3 LZS Gorazdowo

Tabela po XIII kolejkach:

1 LZS Sokolniki 13 36 46

2 For Link Kołaczkowo 13 27 10

3 Budziłowo 13 25 36

4 TW Kołaczkowo 13 23

5 5 Dawka Mocy 13 17 -13

6 FC Sokolniki 12 15 5

7 KP Bieganowo 13 15 -8

8 LZS Gorazdowo 13 9 -43

9 PHU POL 12 8 -19

10 Ferma Szafarek Zieliniec 13 7 -19