SĘDZIWOJEWO WYGRYWA W DRAMATYCZNYCH OKOLICZNOŚCIACH

0
213

W meczu na szczycie Ligi Lzs Gminy Września Sędziwojewo w ostatniej akcji meczu zapewniło sobie zwycięstwo w meczu z Białężycami.

W XVIII kolejce spotkań Ligi Lzs spotkały się drużyny: lidera tabeli i obrońcy tytułu z zeszłego sezonu – Białężyce oraz zajmującego drugie miejsce w tabeli – Sędziwojewa.

Spotkanie to było bardzo interesujące i obfitowało w wiele ciekawych momentów i zwrotów akcji, a zakończenia nie powstydziłby się nawet reżyser filmowy Alfred Hitchcock.

Początek spotkania należał do drużyny z Białężyc, to oni przejęli inicjatywę, przeprowadzili kilka składnych akcji, ale na posterunku był zawsze bramkarz Sędziwojewa. Ta przewaga nieco uśpiła piłkarzy Białężyc, a Sędziwojewo niczym przyczajony tygrys wyprowadził szybką kontrę. Dwóch piłkarzy Sędziwojewa miało przed sobą tylko bramkarza Białężyc, napastnik idealnie obsłużył kolegę z drużyny, wystawił mu piłkę do tzw. „pustaka”, a kolega z drużyny strzelił…. nad bramką! Zmarnowana doskonała okazja dla Sędziwojewa! Co się odwlecze do nie uciecze, chwilę później po wykonaniu rzutu rożnego, bramkarz Białężyc instynktownie obronił strzał z bliskiej odległości, ale wobec dobitki był już bez szans i to Sędziwojewo wyszło na prowadzenie w tym meczu. Po tym golu mieliśmy nieco brzydszy fragment meczu, gra się zaostrzyła, mniej było akcji, a więcej fauli. Presji i ciśnienia spotkania nie wytrzymało dwóch zawodników – po jednym z Białężyc i jednym z Sędziwojewa, którzy pomylili sporty i chcieli uprawiać boks, a nie piłkę nożną i sędzia usunął ich z boiska. W ostatniej minucie pierwszej połowy Sędziwojewo przeprowadziło kolejna skuteczną akcję i podwyższyło prowadzenie na 2 : 0.

Druga połowa to już zdecydowana przewaga Białężyc, którzy za chcieli koniecznie odrobić straty i odwrócić losy spotkania. Już w 29 minucie Dawid Nowak – napastnik Białężyc odczarował bramkę Sędziwojewa i strzelił kontaktowego gola. Minuty upływały przewaga Białężyc była nadal znaczna, Sędziwojewo ograniczało się tylko do nielicznych kontr, ale bramki nie padały. Wreszcie na kilka minut przed końcem meczu w ogromnym zamieszaniu w polu karnym Dawid Nowak – napastnik Białężyc wykazał się największym sprytem , umieścił piłkę w bramce Białężyc i doprowadził do remisu 2 : 2. Końcówka meczu była bardzo emocjonująca. Najpierw zawodnik Białężyc – Mikołaj Tomczyk nierozważnie sfaulował piłkarza Sędziwojewa, otrzymał drugą żółtą, w konsekwencji czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Białężyce grały w osłabieniu, przy wyprowadzeniu piłki jeden z zawodników tej drużyny stracił piłkę, którą przejęli piłkarze z Sędziwojewa. Ich napastnik pobiegł w kierunku bramki, oddał strzał z dalszej odległości, piłka po nogach obrońcy trafiła w słupek i… wpadła do bramki. To była ostatnia akcja meczu. Sędziwojewo wygrywa w meczu na szczycie 3 : 2 i zrównuje się punktami z Białężycami. Wyżej w tabeli są na razie piłkarze Białężyc, którzy w poprzednich rundach dwukrotnie byli lepsi od Sędziwojewa. Na trzy kolejki przed zakończeniem piłkarze obu ekip będą toczyć korespondencyjny bój o mistrzostwo. Jak mawia ligowy klasyk „liga będzie teraz ciekawsza”.