SENIOR WIDOCZNY = SENIOR BEZPIECZNY

0
103

Wrzesińscy policjanci wspólnie z przedstawicielami WORD w Poznaniu przeprowadzili spotkanie z słuchaczami Wrzesińskiego Uniwersytetu III Wieku. Założeniem spotkania było przekazanie ewentualnych zagrożeń występujących na drodze oraz omówienie trwającego programu „Wrzesiński rower – bezpieczny rower”.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Poznaniu w osobie Zastępcy Dyrektora Pawła Guzika w dniu 26 września br. od godziny 16:00 zorganizowali spotkanie w ramach programu „Senior widoczny – senior bezpieczny”. Odbiorcami prelekcji przeprowadzonej we Wrzesińskim Ośrodku Kultury byli słuchacze Wrzesińskiego Uniwersytetu III Wieku.

Założeniem wspólnych działań było omówienie ewentualnych zagrożeń występujących na drodze oraz sposoby ich unikania. W szczególności zwrócono uwagę na poruszanie się rowerem po drodze oraz korzystanie ze ścieżek pieszo rowerowych. Zostały wytłumaczone kwestie sporne oraz dokładne obowiązujące przepisy w tym zakresie. Ponadto w trakcie pogadanki wrzesińscy policjanci oraz przedstawiciele WORD w Poznaniu omówili kwestie dotyczące stosowania elementów odblaskowych.

Jest to ściśle związane z nadchodzącą porą roku, czyli bardzo wcześnie będzie zapadał zmrok. Jest niezaprzeczalną kwestią, że używanie odblasków znacząco zwiększa naszą widoczność nawet do 150 metrów. Dzięki temu kierujący pojazdem zyskuje cenne metry drogi hamowania a pieszy może zyskać drogocenne życie.

W trakcie spotkania została także poruszona kwestia znakowania rowerów na terenie powiatu wrzesińskiego, które jest realizowane przez policjantów oraz strażników ze Straży Miejskiej we Wrześni. Omówione zostały warunki przystąpienia do programu „Wrzesiński rower – bezpieczny rower” oraz w jaki sposób odbywa się cały proces znakowania.

Źródło, zdjęcia: KPP we Wrześni

GALERIA: