UKS HWARANG NA MISTRZOSTWACH POLSKI

0
94
W dniach 5-6 października w Bornym Sulinowie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Taekwondo Olimpijskim.
UKS Hwarang Września reprezentowało troje młodych zawodników:
Dagmara Haremza , Olga Bachorska i Krystian Haremza.
Mistrzynią Polski Seniorów w kategorii -67kg został Dagmara Haremza która jest jeszcze juniorką, jednak wysoka pozycja w rankingu kwalifikowała ją do zmierzenia się z najlepszymi seniorkami w kraju.
Brązowym medalistą Mistrzostw Polski Seniorów w kategorii -87kg został Krystian Haremza.
Wystąpiła też Olga Bachorska w kategorii -67kg ale odpadła w walce eliminacyjnej.
Na Mistrzostwa Polski Seniorów jechaliśmy raczej po naukę bo nasi młodzi zawodnicy są jeszcze juniorami ale jak widać po wynikach mogą rywalizować z najlepszymi w kraju seniorami jak równy z równym. Dagmara i Krystian na co dzień uczą się i trenują w Poznaniu. To współpraca z klubem AZS OŚ Poznań daje takie wymierne wyniki.

Krystian został powołany do Reprezentacji Polski na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy które odbędą się w listopadzie w Warszawie. Olga powoli wchodzi w wiek młodzieżowca i do końca roku próbujemy sił na różnych turniejach żeby po prostu zdobyła doświadczenie.
Dagmara jest najmłodsza z całej trójki i ma jeszcze czas na sport na najwyższym poziomie. W tym roku wygrała Mistrzostwa Polski Juniorów , Puchar Świata G1 w Warszawie i teraz dodała Mistrzostwo Polski Seniorów. Można tylko się cieszyć z takich wyników.
W tym miesiącu wystartujemy jeszcze  w Pucharze Polski w Legionowie , a najmłodsi zawodnicy w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Jarocinie.” – mówi Tomasz Haremza – trener Uks Hwarang Września.
Źródło, zdjęcia: UKS Hwarang Września
GALERIA: